Vaikų stovykla Birštone

Vaikučiai, sergantys hemofilija, paskutinį 2009 metų pavasario savaitgalį, gegužės 29-31 dienomis, rinkosi „LŽSHA“ organizuojamoje stovykloje Birštone. Renginį pradėjo gyd. Sonata Trakymienė iš Vilniaus universiteto vaikų ligoninės. Vykusiame seminare, buvo kalbama apie hemofilijos gydymo metodus, profilaktiką ES valstybėse bei kitose šalyse ir jų efektyvumą. Gydymo metodus taikant asmeniui, sergančiam hemofilija, kurio amžius – nuo dviejų iki dvidešimties metų ir daugiau.

Po gyd. Sonatos pranešimo, įmonę „Octapharma“ atstovaujanti Ilze Dobra supažindino su pasiektais laimėjimais, krešėjimo faktoriaus gamybos srityje, bei padovanojo naują prietaisą, kurio pagalba vaikučiai ir jų tėveliai galėjo išmokti savarankiškai atlikti injekcijas.

Baigdamas seminarą, asociacijos prezidentas Marius Pigulevičius kalbėjo apie asociacijos tikslus „Tikiuosi, kad netolimoje ateityje visi sergantys hemofilija turės galimybę naudoti naujos kartos vaistus, ir pagaliau po ilgų diskusijų bus įgyvendinta „Hemofilijos centrų“ reforma“.

Pirmos dienos vakarą vaikučių laukė baseinas ir poilsis. Sekanti stovyklavimo diena prasidėjo anksti – 09.15h. Visi susirinko valgykloje. Smagiai pasišnekučiavę prie pusryčių stalo, pasistiprinę ir puikiai nusiteikę stovyklos dalyviai išsiskirstė į gydyklas ir vandens procedūras. Diena buvo saulėta ir graži, todėl atėjus vakarui, visi tie, kas dar nebuvo pavargę, ėjo pasivaikščioti Nemuno krantu nutiestais takeliais, o tie, kas pirmą kartą čia atvyko, turėjo puikią galimybę susipažinti su Birštono miesteliu.

Sekmadienis – paskutinė stovyklos diena. Visi kraunasi daiktus ir ruošiasi namo. Išvažiuoti ir išsiskirti su draugais nesinori. Tačiau mes tikime, kad tai tikrai ne paskutinė stovykla į kurią pakviesime, o ateityje jų tik gausės.
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.