Susitikimas Lietuvos sveikatos mokslų universitete

Lietuvos hemofilijos asociacija ir filmas „Šok aukščiau galimybės“ buvo pristatyti LSMU, Medicinos akademijos, Visuomenės sveikatos fakulteto, Bioetikos katedros, pirmos pakopos bakalauro studijų „Socialinis dabar medicinoje“ studentėms. Ši programa iš kitų socialinio darbo programų išsiskiria, nes jau nuo I kurso studentai turi praktiką kiekvieną semestrą. Taip pat studijų metu studentai turi slaugos praktiką, kurią atlikdami susipažįsta su įvairiomis ligomis, II-aisiais metais turi praktiką sveikatos priežiūros sistemos įstaigose. Universitetas turi Kauno klinikas, todėl čia studentai įvairiuose skyriuose atlieka praktiką, bendradarbiauja su kitų studijų programų studentais – turi bendras paskaitas su medicinos bei sveikatos psichologijos studentais.

Mus pasikvietė dėstytoja Almanė Pakrijauskaitė. „Studijų programos dalykas, į kurį Jus pakviečiau, vadinasi „Socialinis darbas sveikatos priežiūros sistemoje“. Viena iš šio kurso dalių – praktiškai susipažinti su socialiniu darbu tose sveikatos priežiūros sistemos įstaigose, kuriose studentai dar neturėjo praktikos bei susipažinti su ligonių asociacijomis. Jūsų asociaciją radau internete ieškodama ligonių asociacijų. Viename sąraše atradau ir nukeliavau į Jūsų internetinį puslapį, kuriame radau labai daug įdomios informacijos. Akį patraukė viena iš naujienų, skelbiančių apie būsimą hemofilijos dienos minėjimą ir dokumentinio filmo premjerą. Labai sudomino filmo ištrauka ir tuomet kilo mintis pasikviesti į svečius ir paprašyti parodyti filmą mūsų studentėms. Taip pat daugelis nedaug žino apie hemofiliją. Tik kelios studentės iš visos grupės buvo girdėjusios apie šią genetinę ligą. Labiausiai sudominotesavo aktyvumu – pasiskaičius jūsų internetinį puslapį pamaniau: tokia aktyvi asociacija, o nesu girdėjusi apie Jus!“– kalbėjo A. Pakrijauskaitė.

„Bioetikos katedros studentėms susitikimas ne tik papildė žinias apie hemofiliją ir apie aktyvią asociacijos veiklą – dokumentinis filmas atskleidė sergančiųjų hemofilija kasdienybę ir norą būtiaktyvesniems, supažindino su konkrečiomis veiklomis, kurias įgyvendinate ir įkvėpė. Įkvėpė pozityvumo!“ – džiaugėsi dėstytoja.

Vėliau buvo aptartosbendradarbiavimo galimybės. Mentorystė, studentų praktika – tai puiki niša studentams įsitraukti į asociaciją, mokytis bendradarbiauti, padėti organizuoti renginius.  Vyresnių kursų studentai kartu su asociacijos nariais galėtų organizuoti grupeles, dalintis savo žiniomis,ieškoti būdų, kaip skleisti žinią apie asociacijos veiklą, apie hemofiliją visuomenei. Taip pat bendradarbiavimas tuo pačiu vyktų ir su LSMU programa, pavyzdžiui, kartu organizuojant konferencijas ar kviečiant vieni kitus į savo organizuojamus renginius, diskusijas. „Mes esame atviri pasiūlymams. Kadangi studentės rašė refleksiją apie šį susitikimą, norisi apibendrintai pasidalinti jų įspūdžiais: studentėms šis susitikimas labiausiai išsiskyrė iš visų, kuriuos turėjome šio dalyko rėmuose: savo pozityvumu, jaukia atmosfera, įkvepiančiai kalbančiu vadovu Egidijumi. Viena studentė rašė, kad plojo po filmo, nes tiesiog buvo labai sužavėta. Tiesiog dėkojo už šią galimybę susitikti su Jūsų asociacija. Buvo ir įdomu, ir labai informatyvu. Dar studentes sudomino bendri projektai su užsieniečiais –asociacija kviečiasi sergančiuosius iš užsienio ir dalijasi gerąja patirtimi, parodo, kaip galima pagerinti savo kasdienį gyvenimą, jį praturtinti.“ – įspūdžiais dalijosi A. Pakrijauskaitė.

„Džiaugiamės susipažinę su studentais, pasirinkusiais ypač reikalingą specialybę. Smagu, kad LŽSHA veikla sulaukė tiek pozityvaus dėmesio. Tikimės bendrų projektų ateityje. Ir kaip krepšinio treneris Edas Nickus yra pasakęs, „kiekvienas susitikimas su žmonėmis yra turtas“ – negalėčiau šiai frazei nepritarti.“ – sakė LŽSHA vadovas Egidijus Šliaužys.
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.