Savipagalbos grupių seminaras „Klausyk, išgirsk, bendrauk“

Sausio 26 – 28 dienomis Birštone vyko dar vienas savipagalbos grupių renginys hemofilija sergantiems pacientams bei jų šeimoms. Šį kartą be temų kaip svarbu vartoti krešėjimo faktorių seminare buvo gvildenamos ir kitos problemos. Renginį vedė šeimos sveikatos ugdymo specialistas, socialinių inovacijų „Talentas keisti“ konkurso nugalėtojas (rengė „TV3“ kartu su „Reach for Change“), Lietuvos antsvorio ir nutukimo prevencijos asociacijos „Lobesity“ valdybos  narys, neformalaus švietimo mokytojas, motyvuojančio ugdymo specialistas, koučeris Artiomas Šabajevas.

Šį svečią pakvietėme todėl, kad norėjome į mokymąsi apie sveikatai svarbius dalykus pažiūrėti kiek kitaip – iš labai pozityvios pusės, o svarbiausia kompleksiškai. Kalbėdamas apie sveiką gyvenimo būdą skatinantį elgesį, šis specialistas apjungė ne tik maitinimosi, reguliaraus judesio, bet ir emocinio pasaulio pažinimo  bei valdymo įgūdžius. Tarsi paskaitą skaitytų vienu metu ir gydytojas, ir psichologas, ir fizinio aktyvumo specialistas. Artiomo Šabajevo komandoje dirba visi šie specialistai, todėl jam nestinga patirties kiekvienoje iš minėtų sričių.

„Gyvenimo būdas, kuris padeda augti“ –  tema buvo atskleista labai paprastai, suprantamai, bet sistemingai, kad naujas žinias būtų galima tuoj pat pritaikyti praktiškai. Dėmesio skirta ir vaikų sveikatos ugdymui. Artiomas akcentavo visų šeimos narių dalyvavimo svarbą, asmeninių saugusių įpročių suvokimą ir koregavimą. Santykiai tarp vaikų ir tėvų šio specialisto dėstomose temose užima nemenką dalį. Paskaitose nė karto nebuvo kalbama apie draudimus – nevalgyti tam tikro maisto ar pan. Jo nuomone valgyti nesveiką maistą nėra draudžiama, netgi kaip tik – patartina, svarbu kiek ir kaip – tam, kad pamažu atsirinktume kas yra tinkama ir suprastume ką valgome. Praktinių užduočių metu seminaro dalyviai mokėsi „skaityti“ produktų etiketes, planuoti savo „mitybos dienotvarkę“, suprasti kokių maisto medžiagų suvartoja daugiausiai ir ko labiausiai trūksta. Visus nustebino užduotis, kurią atlikus buvo galima pamatyti kiek daug cukraus yra kai kuriuose, kartais „sveikuose“ produktuose – vaikiškame jogurte ar net trapučiuose. Daug dėmesio skirta geram emociniam laukui, komandinei atmosferai sukurti. Viena iš komandos skirtų užduočių buvo orientacinis žygis po Birštoną. Pagrindinė mintis ne surasti visus reikiamus objektus ar būti pirmiems, bet sugebėti veikti drauge – prisitaikant, bei įtraukiant ir tuos narius, kuriems judėti yra sunkiau – užduotis buvo išdėstyta, o kaip pasiekti rezultato buvo pačių komandų išmonė.

Seminaro suaugusiems metu vaikai taip pat turėjo įdomių veiklų. Su edukatorėmis „Čiulba ulba“ gamino sveikus saldumynus, dalyvavo vaikų orientacinėse varžybose. Norėta, kad ir vaikams suprantamai ir įdomiai būtų kalbama apie sveiką mitybą bei aktyvų gyvenimo būdą – „saldumynai gali būti ir sveiki“, „žaisti lauke – naudinga ir sveika“. „Ieškojome įvairiausių Birštone objektų pagal paveiksliukus, po to gaminome sveikuoliškus saldainius be cukraus, bandėme atpažinti sėklų pavadinimus“ – dalinosi įspūdžiais vaikai.

Viso savaitgalio metu netrūko entuziazmo. Jau šeštadienio rytą lauke, ant sniego prasidėjusi mankšta, kurią vedė kineziterapeutė Viktorija Jušinskaitė buvo tarsi geras ženklas. Susirinko daug dalyvių, pratimus darė net patys mažiausi.

Tikimės, kad po šios savaitgalio seminaro dauguma šeimų atrado būdą, kuris padės į sveiką gyvenimą  pažvelgti paprastai, be įsitikinimų ir kardinalių pokyčių.

Po seminaro Artiomas Šabajevas pasidalijo įspūdžiais:

„Puiki auditorija –  žingeidi , įsitraukianti į veiklas, nebijanti pokyčių. Mano ypatingą dėmesį pelnė draugiškas dalyvių būdas ir komandinis sutelktumas. Buvo malonu dirbti. Prie renginio sėkmės prisidėjo puikiai organizatorių parinkta aplinka, galimybė visiems stovyklauti kartu su šeima.“

Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą, entuziazmą , šypsenas ir gerą nuotaiką.
Dėkojame rėmėjams: Shirenn-logologo_octapharma
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.