Prasideda II NovoNordisk Heamophilia Foundation projektas

Prieš metus Lietuvos žmonių sergančių hemofilija asociacijos darbo grupė kartu su medikų – hematologų ir kineziterapeutų komanda sėkmingai įgyvendino NNHF finansuotą projektą „Pacientų ir specialistų bendradarbiavimo skatinimas siekiant gerinti profilaktikos ir reabilitacijos padėtį Lietuvoje”.

Kadangi NNHF atstovai projekto įgyvendinimą įvertino labai gerai ir netgi viršijant lūkesčius, sėkmingai buvo apsigintas antrasis NNHF remiamas projekto “Bendradarbiavimo tarp pacientų ir specialistų skatinimas, formuojant vienodą požiūrį ir patirties mainus Šiaurės Rytų Europos šalyse” finansavimas, kurio tikslas tęsti pirmajame projekte pradėtus darbus.

Pirmojo NNHF projekto metu buvo suorganizuota viena tarptautinė konferencija pacientams ir specialistams, bei trys seminarai Lietuvos pacientams. Seminarų metu buvo apžiūrėta visų dalyvavusių pacientų sąnarių būklė bei pacientai kartu su medikais dalyvavo koučingo užsiėmimuose, kurie leido geriau vieni kitus suprasti ir suvokti koks svarbus vaidmuo tenka vieni kitų supratimui ir glaudžiam bendradarbiavimui gydyme bei kokybiško gyvenimo formavime. Taigi pirmojo NNHF finansuoto projekto rezultatai – trijų rūšių knygelės pacientams- suaugusiems bei vaikams ir medikams – su pratimų rinkiniais tinkamai sportuoti namuose, taip pat sukurtas video filmas su kineziterapijos pratimais (lietuvių/anglų/moldavų kalbomis- II projekte bus parengta rusų kalba).

Antrasis NNHF remiamas projektas tęsia pirmojo pradėtus darbus tik giliau ir plačiau:

  • Viso projekto metu bus ištirta visų hemofilija sergančių pacientų sąnarių būklė pagal iš Kanados parsivežtą metodiką. Visi pacientai dalyvaujantys ištyrime galės gauti asmeninius patarimus kaip sportuoti ir tinkamai mankštintis namuose, bei bus inicijuojama pirmieji praktinių užsiėmimų susitikimai su savo miesto kineziterapeutu. Ištyrimas vyks dviem etapais- pirmais ir antrais metais – dėl ko bus galima daryti išvadas apie pokytį ir teikti tinkamas rekomendacijas. Ištyrimo rezultatai bus apibendrinti moksliniame straipsnyje, publikuojamame tarptautinėje erdvėje.
  • Antroji projekto kryptis – dalintis pirmojo projekto metu mūsų medikų įgyta patirtimi su Rytų šalių atstovais . Darbo grupė vyks į Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Gruziją, Moldavą bei Latviją ir Lenkiją , kur bus rengiamos pacientų apžiūros vietiniuose kineziterapijos centruose.

2013 08 03d. įvyko pirmasis II projekto darbo grupės susitikimas, kurio metu pirmojo projekto darbo grupės branduolys pasipildė naujais nariais. Komanda dalijosi turima patirtimi bei susidėliojo pirmųjų projekto etapų datas bei atsakomybes. Labai džiaugiamės, kad prie esamos ir labai daug nuveikusios komandos, kuria sudaro dr. Sonata Trakymienė,dr. Rolandas Gerbutavičius, kineziterapeutės Veslava Radzevič bei Viktorija Jušinskaitė, psichologė Brigita Gelumbauskienė ir LŽSHA atstovai Egidijus Šliaužys, Reda Šliaužienė ir Augustas Nedzinskas, prisijungė nauji nariai: kineziterapeutas Jurandas Altuchovas, doc.dr. Vilma Dudonienė su savo studente Agne Navickaite, bei LŽSHA tarybos narys Ramūnas Tiškevičius.

Kviečiame visus LŽSHA pacientus bei juos gydančius gydytojus hematologus aktyviai įsitraukti į projekto įgyvendinimą, kuris neabejotinai atneš didelę naudą.

Rėmėjas:  

Egidijus Šliaužys
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.