Piet de Kleijn vizitas į didžiausius Lietuvos hemofilijos gydymo skyrius įvyko spalį

Š.m. spalio 22-23 dienomis Lietuvoje lankėsi kineziterapeutas is Olandjos Piet de Kleijn. Dauguma LŽSHA narių jį puikiai žino iš NNHF Lietuvoje vykdyto projekto pirmojo tarptautinio seminaro, kuriame Piet su savo kolegomis Adly is Egipto ir Nataša iš Serbijos skaitė paskaitas susirinkusiems Lietuvos bei kaimyninių šalių fizioterapeutams ir kineziterapeutams, kartu su jais vedė praktinius užsiėmimus, kurių metu buvo apžiūrėta daug hemofilija sergančių pacientų, nustatyta jų fizinė būklė bei pateikti pasiūlymai tolimesniam gydymosi derinimui su sportu namuose ir pas specialistą.

Taigi Piet vizitas spalį buvo seniai suplanuotas ir lauktas įvykis. Pasaulyje labai vertinamas kineziterapeutas iš Olandijos Piet de Kleijn aplankė tris didžiųjų Lietuvos miestų – Klaipėdos, Kauno bei Vilniaus – fizioterapijos skyrius. Visuose susitikimuose kartu su Piet atsakingai visus pacientus stebėjo, pastabas žymėjosi sanatorijos „Tulpė“ kineziterapeutė Viktorija Jušinskaitė. Viktorija vyko į visus susitikimus tam, kad atvykusiems į reabilitaciją hemofilijos pacientams galėtų taikyti tinkamiausią kineziterapinio gydymo metodą. Susitikimų metu buvo apžiūrėti 14 pacientų su įvairiomis būklėmis, kiekvienam atvykusiam pacientui Piet negailėjo išsamios ir labai atsakingos asmeninės konsultacijos, o susirinkusiems skyrių darbuotojams buvo puiki proga pabendrauti su daug patirties turinčiu kolega, išgirsti jo vertinimus bei patarimus Lietuvos pacientams. Džiaugiamės, kad vizito Vilniuje metu laiko atrado ir į susitikimą atėjo gydytojos hematologės Sonata Šaulytė – Trakymienė bei Lina Kryžauskaitė, o Klaipėdoje atvyko gyd. hematologė Neringa Gailiūtė ir dr. Romualdas Jurgutis. Gydytojų dalyvavimas pacientų apžiūrose davė daug įvairiapusės naudos, nes buvo galimybė aptarti pacientų gydymo bei reabilitavimo variantus esant tiek pacientui ir jo gydytojui tiek kineziterapeutų komandai.

Piet turėjo progą susipažinti su Lietuvos kineziterapijos situacija Lietuvos ligoninėse ir pasidalinti savo turima patirtimi ir metodais. Viešint Klaipėdoje Piet buvo pakviestas į privatų Jurando Altuchovo kineziterapijos centrą, kur klaipėdiškiai jau gali lankytis ir gauti ligonių kasų kompensuojamą reabilitaciją.

Taigi Piet de Kleijn du vizitai Lietuvoje per šiuos metus įnešė didelį siekį kelti kartelę ne tik kineziterapeutų požiūriui į savo darbo pobūdį, pacientų būklės įvertinimo ir ištyrimo amplitudės mastą, bet ir norą skatinti glaudų pacientų, gydytojų hematologų ir kineziterapeutų bendradarbiavimą dėl visiems vienodai svarbaus tikslo – kiek įmanoma labiau paprastesnio, be skausmo ir spontaninių kraujavimų hemofilija sergančio žmogaus sveikesnio gyvenimo.

Už pagalbą ruošiant susitikimus nuoširdžiai dėkojame Klaipėdos Jūrininkų ligoninės kineziterapeutei Ingai Stonkienei už jaukų priėmimą – „Jurando kineziterapijos centras“ vadovui Jurandui Altuchovui, Kauno klinikų Reabilitacijos skyriaus vadovui Aleksandrui Krikščiūnui , Vilniaus Universiteto Vaikų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vyr. kineziterapeutei Veslavai Janovič ir Mantui Galbuogiui bei Vilniaus Universiteto Santariškių ligoninės gyd. hematologei Sonatai Šaulytei Trakymienei.

Rėmėjas:

Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.