Įvyko tarptautinė Šiaurės Rytų Europos šalių kineziterapeutų ir hematologų konferencija Lietuvoje

2013 spalio 25-26d. vyko tarptautinė konferencija Birštono hemofilijos reabilitacijos centre – sanatorijoje „Tulpė“. Konferencijoje dalyvavo pacientų atstovų, kineziterapeutų bei hematologų atstovai iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Gruzijos bei Lietuvos. Šis renginys – tai pirmas antrojo NNHF remiamo projekto etapas. Konferencijos metu paskaitas susirinkusiems dalyviams skaitė Olandijos kineziterapeutas Piet de Kleijn, Lietuvos atstovės kineziterapoetės Viktorija Jušinskaitė bei Veslava Radzevič. Taip pat aktualias temas pristatė ir patirtimi dalijosi doc. Sonata Trakymienė, psichologė Brigita Gelumbauskienė, Sanatorijos „Tulpė“ direktorė Liucija Patinskienė bei LŽSHA prezidentas Egidijus Šliaužys ir tarybos narys Hermanas Ūsas.

Konferencijoje buvo skaitomos paskaitos susijusios su kineziterapijos taikymu hemofilijoje, buvo pristatyta sąnarių ištyrimo skalė, kurią Viktorija J. Ir Veslava R. parsivežė iš stažuotės Kanadoje pirmojo projekto metu. Visi Lietuvos hemofilijos pacientai kitame projekto etape turės galimybę ištirti jų sąnarių būklę, gauti patarimus kaip tinkamai sportuoti ir susiderinti jau pirmąjį apsilankymą pas kineziterapeutą savo krašte. Antrąją konferencijos dalį ekspertai demonstravo pacientų apžiūros metodikas ir davė daug naudingų patarimų užsienio kolegoms. LŽSHA renginiui paruošė knygeles ir video filmus su pratimais skirtais sportuoti namuose konferencijos svečiams rusų kalba. Tuo tarpo svečiai pristatė kineziterapijos bei hemofilijos gydymo padėtį savo šalyse, kilo daug naudingų diskusijų ir patirties mainų.

Po konferencijos gavome daug padėkų už labai naudingas žinias ir bendravimą. Konferencijos svečiai džiaugėsi ir stebėjosi vieninga Lietuvos komanda, kuri daro didelius darbus. Džiaugiamės konferencijos sėkme ir nauda dalyvavusiems bei labai dėkojame už organizavimą ir įsitraukimą Sonatai, Viktorijai, Veslavai, Brigitai, Giedrei, Hermanui ir Ramūnui.
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.