ĮVYKO KETVIRTOJI VAIKŲ VASAROS STOVYKLA „BARSUKAS“

Š.m. liepos 8-13 dienomis Rumšiškių Lietuvių liaudies buities muziejuje vyko ketvirtus metus iš eilės organizuojama LŽSHA vaikų vasaros stovykla „Barsukas“. Stovykloje dalyvavo apie 20 vaikų iš Lietuvos ir Latvijos. Labai džiugu, jog į stovyklą noriai atvyko ne tik jos senbuviai – dalyviai, bet ir daug vaikų – dalyvaujančiųjų pirmąjį kartą.

Stovykloje „Barsukas“ vaikai kartu su vadovais susikūrė savo gyvenimo taisykles, kurių sąžiningai laikėsi visą savaitę: pirmąjį vakarą patys stovyklautojai susitarė kokiomis pareigomis ir teisėmis vadovausis, subūrė kambarių komandas, kurios susidėliojo švaros kalendorių kiekvienai dienai. Taip pat visi išmoko ir su didžiausiu noru laikėsi taisyklių, jog atliekant veiklas svarbu palaukti vienas kito ar gardžiai pavalgius visiems padėkoti šaunioms virėjoms.

Visa stovyklos eiga buvo orientuota į senosios Lietuvos amatus ir veiklas – vaikai kartu su stovyklos vadovais kiekvieną dieną turėjo vis kitas veiklas – komandiškai tapė piešinius ant drobės, kepė meduolius, užsiiminėjo drožyba, lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejaus ekskursijose bei nepamiršo pasilabinti su nuostabių dirbinių iš gintaro ir metalų kūrėju dėde Jonu. Paskutinį stovyklos vakarą stovyklautojų laukė staigmena – pas juos atvyko karo istorijos rekonstruktorių klubo „Grenadierius“ atstovai, kurie parodė kaip atkartojami partizanų gyvenimo aspektai, papasakojo apie partizanų vaidmenį Lietuvai, jų gyvenimo sąlygas miškuose, pademonstravo kokius ginklus turėjo. Visi stovyklautojai mielai sutiko partizanų neišduoti ir palaikyti, todėl gavo „ rėmėjų pažymėjimus“.

Po muziejaus kasdieninės programos, stovyklautojai vakarais taip pat nenuobodžiavo – kepė zefyrus, dešreles, lašinukus; Žaidė „lobių paieškos“ orientacinį žaidimą, kurio pabaigoje vaikai suprato, jog didžiausias prizas yra ne gautos dovanėlės, o komandos vienybė, pasitikėjimas ir tikri draugai. Pirmąjį kartą patys stovyklautojai iniciavo gynybinės tvirtovės iš šieno statymą bei kankorėžių kovas – kas suteikė daug vaikiško džiaugsmo. Tradiciškai vaikai mokėsi kaip sau susileisti faktorių į veną – džiugu, kad kiekvienais metais vaikučių, kurie to dar nemoka padaryti – vis mažėja. Tik galėdamas savarankiškai naudoti savo preparatus, pacientai gali jaustis laisvais, nepriklausomais ir gyventi pilnavertiškai.

Nuoširdžiai noriu tarti didžiausią AČIŪ mūsų „Barsuko“ stovyklos vadovams, kurie be jokio atlygio, savo atostogų ir laisvo laiko po darbo sąskaita buvo stovykloje, palaikė gerą nuotaiką ir tikrai parodė vaikams tinkamą pavyzdį – Anai, Viktorijai, Rokui, Ramūnui, Dariui, Justei ir Redai. Jūsų buvimas stovykloje vaikams suteikė daug svarbių akimirkų lavinant savo įgūdžius, mokantis draugauti, būti savarankiškais, pasitikinčiais savimi bei mylinčiais savo šeimą ,draugus ir tėvynę – tik tokių idėjinių žmonių dėka mūsų asociacija padaro tiek daug! Taip pat labai didelis ačiū už visą kultūrinę programą Rumšiškių muziejaus atstovei Gitai.

O kad stovykla įvyko jau ketvirtus metus iš eilės, dėkojame stovyklos rėmėjams – kompanijai
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.