Įvyko antroji vaikų vasaros stovykla „Barsukas 2011”

2011.06.29 – 07.03 d. įvyko vaikų sergančių hemofilija nuo 9 iki 17 metų vasaros stovykla. Šiais metais stovykla buvo organizuojama Trakuose esančioje „Slėnio“ stovyklavietėje. Stovykloje dalyvavo jaunimas iš viso Pabaltijo: 14 lietuvių, 3 latviai bei 2 estai. Tarptautinė stovykla leido vaikams pagilinti savo bendravimo žinias tiek anglų, tiek rusų kalbomis, o užsimezgę draugiški santykiai tarp vaikų, tikimės tęsis ir toliau.

Stovykloje dirbo sanatorijos „Tulpė“ kineziterapeutė Viktorija, med. sesutė Ana, savanoris Algis, bei asociacijos nariai Hermanas, Augustas, Egidijus ir Reda.

Stovykloje vaikai susipažino su Trakų istorija, aplankė Trakų pilį, sudalyvavo orientaciniame žaidime „Trakų miesto labirintai“. Kiekvieną kartą vykstant į prie pilies esančius užsiėmimus, stovyklautojai Galvės ežeru buvo plukdomi senoviniais laivais. Laivuose stovyklautojai skanavo karaimų ir lietuvių tradicinių patiekalų, o vakarus leisdavo prie laužo, kepdami zefyrus, lašinius ir dešreles. Taip pat stovyklos metu buvo aplankyta rekonstruojamas Užutrakio dvaras. Stovykloje dalyviai mokėsi piešti senovinius žemėlapius, žaisti totoriškus žaidimus bei lipdyti Galvės ežero galvas.

Paskutinę stovyklos dieną stovyklautojus aplankė viduramžių riterius rekonstruojantys vaikinai iš klubo „LDK Varčiai“. Vaikams buvo pravesta labai įdomi paskaita apie viduramžių ginkluotę ir mūšius. Norėjusieji galėjo apžiūrėti ginklus, karių rūbus ir šarvus. O susitikimo pabaigoje viduramžių riteriai parodė inscenizuotą kovą, bei susikovė su stovyklos vienu iš vadovų Hermanu. Nors viduramžiškos kovos nėra labai saugus sportas, tačiau vaikai suprato, kad taikant profilaktinį gydymą – labai daug veiklų tampa įmanomos.

Be linksmybių, stovykloje sulaukėme gyd. Sonatos Šaulytės Trakymienės, kuri pravedė paskaitą ir atsakė į stovyklautojams iškilusius klausimus. Paskaitą apie tinkamas hemofilija sergantiems vaikinams sporto sritis ir paauglystės rūpimus klausimus, skaitė vadovė kineziterapeutė Viktorija.

Dvi dienas vaikams užsiėmimus vedė koučeris Audrius, kuris mokė vaikus draugiškumo ir pasitikėjimo savo jėgomis.

Žinoma, nebuvo apsieita be med. sesutės Anos pamokos – kaip patiems susileisti vaistus. Vadovų džiaugsmui, beveik neliko vaikinų, kurie nebūtų išmokę kaip tai padaryti. Visi mokėsi su dideliu susidomėjimu ir entuziazmu.

Stovyklos pabaigoje buvo apdovanoti stovyklautojai už aktyvią veiklą ir istorines žinias padėkos raštais. O vadovų komanda išrinko du stovyklautojus – stovyklos prezidentais, kurie gavo pirmumo teisę kitais metais dalyvauti stovykloje. Stovyklos prezidentais tapo – Gytis Kirvėla ir Rokas Raškevičius.

Stovyklos organizatoriai labai dėkoja visiems prisidėjusiems prie stovyklos organizavimo : stovyklos vadovams, asociacijos tarybos nariui Tomui Senuliui bei tėvams.

Stovyklą rėmė kompanija BAYER.






Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.