Įvyko “Bayer” sveikatingumo stovykla vaikams

Sulig pavasario pradžia, š.m. kovo 4-6 dienomis Birštono sanatorijoje “Tulpė” įvyko vaikų sergančių hemofilija sveikatingumo stovykla.

Stovykloje svečiavosi gydytoja hematologė Sonata Šaulytė Trakymienė, kuri pristatė vaikams ir tėveliams paskaitą apie profilaktikos naudą ir inhibitorių atsiradimą, gydymą bei galimybes jų išvengti. Tėvai džiaugėsi galėdami asmeniškai pabendrauti su gydytoja, gauti asmeninių patarimų, tokių reikšmingų jų vaikams.

Žinoma, sveikatingumo stovykloje dalyvavo ir gerbiamas kineziterapeutas Jurandas Altuchovas, kuris pravedė įdomią paskaitą apie tai, kaip hemofilija sergantys vaikai gali aktyviai sportuoti, dalyvauti įdomiose veiklose ir jausti pilnavertį gyvenimą, bei dvi dienas pravedė praktinius užsiėmimus vaikams – mankštą vandenyje, apžiūrėjo kiekvieną pacientą ir davė naudingų patarimų.
Paskaitą apie hemofilija sergantiems žmonėms galimus gauti vaistus Lietuvoje pravedė asociacijos prezidentas Egidijus Šliaužys. Paskaita buvo naudinga, nes pacientai ir jų tėveliai susipažino su visų vaistų sudėtimi, paskirtimi bei perspektyvomis, kurių šiandieną Lietuvoje dar nėra, bet jas gavus būtų labai naudingos pacientams.

Laisvu stovyklos metu, norintys galėjo išmokti leistis vaistus, mokymus pravedė KMU studentė Inga Borusevičiūtė. Taip pat visų stovyklautojų ir jų tėvelių laukė sanatorijos “Tulpė” paruoštos sveikatingumo procedūros: baseinas su pirtimis, vonios ir aromaterapijos procedūros.

Dėkojame stovyklą organizavusiai kompanijai “Bayer”.

Su pavasariškais linkėjimais,
Reda Šliaužienė

Nuotrauka 1 iš 22
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.