Barsukų vasara

Auga nauja stipri karta. Tuo buvo  galima įsitikinti praėjusią savaitę Rumšiškių liaudies buities muziejuje,  „Barsuko“ stovykloje. Privažiavo pilnas kiemas ne tik buvusių, bet ir naujų stovyklautojų. Susipažinimo žaidimai buvo tikrai reikalingi… nors vaikai daug greičiau nei suaugę atranda bendrą kalbą. Nemažai  – pradinukų, pirmą kartą atvykusių į stovyklą. Viskas nauja, įdomu, neįprasta. Šiemet paskutiniai metai stovykloje buvo „Barsukams – veteranams“, stovykloje „augusiems“ ne vienus metus. Aplankė ir vaikai iš Ukrainos, bei Baltarusijos.

Savaitė praėjo ir tradiciškai ir su naujais vėjais. Kiekvieno ryto mankšta, taisyklės, pliusai minusai, komandos, prizai ir apdovanojimai – įprastas „Barsukiškas“ scenarijus. Nauja –  įdomios ir įvairios edukacijos, veiklos iki kol ateis laikas miegoti, ne tik iš muziejaus „fondų“. Šiais metais vaikus aplankė „Robotikos“ mokykla, tv. laidų vedėjas Gediminas Juodeika. Mielai prie vaikų lavinimo prisidėjo ir asociacijos nariai Lina Trilikauskienė ir mažoji Gerda, Vytautas Vingis. Konstravome robotus, gaminome indėniškas sapnų gaudykles, susipažinome su televizijos užkulisiais ir pagal puikiai parašytą planą ieškojome lobių. Paieškos vyko naudojant metalo detektorių, o kasinėjimai specialius archeologų įrankius. Tradiciškai šokome liaudiškus šokius, gaminome žalvario žiedus, gintaro pauošalus, dalyvavome orientaciniame žygyje, nepamiršome sugiedoti ir tautiškos giesmės liepos 6 – ąją.

Muziejaus arbatinės darbuotojos taip pat džiaugėsi mūsų vaikais „mandagūs, beveik viską suvalgo, geriausi stovyklautojai“.

Daug laiko praleidome žaisdami aktyvius žaidimus, sportuodami. Judėjimas vaikams su hemofilija itin svarbus. Svarbus ir teisingas faktoriaus leidimas. Tuo jau dešimti metai padėjo rūpintis stovyklos „sesutė Anička“ – slaugytoja Ana Urbanovičienė. Ji kaip ir kasmet mokė vaikus susileisti vaistus savarankiškai. Džiugu, kad šiemet savarankiškumo egzaminą išlaikė Mikas Žilinskas.

Įdomi ir įvairių veiklų pilna „Barsuko“savaitė pralėkė kaip vėjas. Iš „XIXa.“ sugrįžome į dabartį. Ačiū stovyklos vadovams : slaugytojai Anai Urbanovičienei, kineziterapeutei Gretai Baronaitei, Ramūnui Tiškevičiui, Tomui Sivickiui, Viktor Kronich, Rasai Šliaužienei, Dangiui Cholinui. Iki kitų „Barsuko“metų.

Rėmėjai: 
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.