Stovykla Latvijoje

Rugsėjo 18-19d. įvyko Latvijos hemofilikų asociacijos (LHA) organizuota savaitgalio stovykla su pažintinėmis kelionėmis. Stovyklos tikslas- kelionių metu geriau pažinti vienas kitą, išmokti suprasti draugą, susėdus prie bendro stalo aptarti asociacijos veiklą, problemas, bandyti rasti išeitį iš esamos situacijos LHA.
Į stovyklą vyko ir LŽSHA delegacija (Tomas Senulis su dukra Odeta, Mantas Bumblauskas, Rokas Derbutas su mama Rima Virganavičiene).
Stovyklautojai rinkosi Carnikavo miestelio centre, kur, po trumpo pasisveikinimo ir kelionės maršruto aptarimo, buvo išdalintos asociacijos vėliavėlės kiekvienos mašinos ekipažui.

Pirmoji ekskursija vyko nedideliame Carnikavo miestelio nėgės perdirbimo ceche, o žuvies degustacija „Krupis“ (Rupūžiokas) užeigėlėje. Po to visi žvejybiniu laivu plaukėme Gaujos upe pažiūrėti kaip ir kur statomi tinklai. Nei prieplauka, nei laivas nepritaikyti judėti žmonėms su negalia, bet tai niekam nebuvo problema.
Po to mašinų kolona pajudėjo link Dundės, kur Miunhauzeno muziejuje laukė knygos personažai. Kas buvo skaitęs knygą, kas matęs filmą ar animacinį filmuką, visiems buvo įdomu dar kartą išgirsti apie šį personažą.

Stiprus vėjas ir lietus nesutrukdė pamatyti gražių gamtovaizdžių, ošiančios jūros, uolų bei klinčių, susiformavusių pakrantėje.
Vakarop visi pavargę, bet linksmi atvykome į Igate pilį, kur ir apsistojome. Vakarienės metu prie bendro stalo susėdo visi suaugę vyrai ir vaikai hemofilikai, jų šeimos bei svečiai. LHA prezidentė Baiba visus susirinkusius pasveikino, papasakojo įspūdžius iš WFH hemofilijos kongreso Buenos Airėse, pristatė Latvijos ir Lietuvos hemofilikų asociacijų bendrus projektus ir pasidžiaugė, kad iš lietuvių gali semtis patirties. LHA vaikai dar tebegyvena prisiminimais apie „Barsuko“ stovyklą Lietuvoje ir laukia naujų renginių ir susitikimų. Susidarė įspūdis jog Latviams nesvarbu, kad asociacijos sąskaitoje švilpia vėjai. Savo lėšomis pasisiuvo LHA vėliavą ir vėliavėles mašinoms, savo kuras ir transportas, maistas ir net bilietai į kai kuriuos muziejus. Visi laimingi, vienas kitą užjaučiantys. Tai nuostabu. Nakvynė veikiančioje Igate pilyje tik lietuviams, patys latviai apsistojo namelyje svečiams. Ryte laukė ekskursija po pilį, joje veikiantį malūną ir kavinukę. Po to mašinų kolona pajudėjo į netoliese esančią Birinę pilį. Ekskursija baigėsi Saulkrasti prie baltųjų kopų. Nors atrodė, kad visi labai pavargę, bet išsiskirti buvo labai sunku. Todėl buvo nuspręsta vykti į Ugio sodo namelį Carnikave užkąsti, atsigerti kavos ir aptarti kelionės įspūdžius. Mažame namelyje užteko vietos visiems.
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.