WFH pasaulinis raumenų-griaučių sistemos kongresas

Šių metų gegužės 10-12 dienomis Madride LŽSHA atstovai (kineziterapeutės Greta Baronaitė, Viktorija Savickienė, Urtė Bagūnė bei gydytojas ortopedas pr. Alfredas Smailys) dalyvavo pasaulinės hemofilijos federacijos organizuotame tarptautiniame raumenų-griaučių sistemos kongrese. Renginyje didžiausias dėmesys buvo skirtas reabilitacijos naujovėms, pasiruošimui operacijoms, sporto ir fizinių pratimų naudai, pagalbinių terapijų (Hialiurono rūgšties, plazmosterapija, lipogeninė terapija) taikymo galimybėms hemofilija sergantiems pacientams.

Konferencijoje  buvo daug kalbama apie viršsvorio turinčių pacientų švietimą. Akcentuota, kad viršsvoris gali turėti įtakos ne tik greitesniam sąnarių susidėvėjimui, dažnesniems kraujavimams, bet ir gali būti viena iš priežąsčių, lėtinančių pooperacinį gijimą (ypatingai kalbant apie kelio sąnario endoprotezavimo operaciją). Tokių pacientų pjūviai gyja lėčiau ir sunkiau, didesnė komplikacijų tikimybė. Tai apsunkina reabilitacijos procesą; ilgesnis ir  grįžimas į aktyvų gyvenimą.

Gana didelis dėmesys skirtas Viduriniųjų Rytų regionui. Sesijos metu pristatyta padaryta pažanga griaučių, raumenų bei ortopedijos srityje šiam regionui priklausančiose šalyse.

Dar viena aktuali tema – skausmo mažinimo būdai hemofilija sergantiems pacientams. Buvo diskutuojama ne tik apie paties skausmo mechanizmą (kodėl jis jaučiamas, kodėl kiekvieno žmogaus skausmo suvokimas skiriasi, kokius vaistus kada skirti ), bet ir alternatyvius gydymo būdus  –  kineziterapiją ir fizioterapines priemones.

Kongrese akcentuota nuolatinio fizinio aktyvumo svarba. Svarbu suprasti, jog neužtenka pasportuoti tik reabilitacijoje. Fizinė veikla turi būti nuolatinė ir nenutraukiama. Tik taip  galima užtikrinti maksimalią fizinių pratimų naudą. Kongreso metu trys hemofilija sergantys pacientai (2 su inhibitorinėmis hemofilijos formomis) dalinosi savo patirtimi,  kaip nuolatinio sporto bei savarankiško darbo dėka jie ne tik maksimaliai sumažino kraujavimų skaičių, bet ir profesionaliai sportuoja ( dviračių sportas,  “Iron man” varžybos, kultūrizmo treniravimas).

Šis kongresas – puiki galimybė susitikti su kineziterapeutais, gydytojais ortopedais iš viso pasaulio, aptarti  pagrindines ir veiksmingiausias gydymo  metodikas,pasidalinti  žiniomis, priimti bendrus sprendimus. Pritaikant įgytą patirtį galima gerinti reabilitacijos rezultatus dirbant su hemofilija sergančiais pacientais Lietuvoje.

Greta Baronaitė.
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.