Susitikome su Valstybinės ligonių kasos atstovais

Spalio 2 d. Lietuvos žmonių, sergančių hemofilija, asociacijos atstovai susitiko su Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoju Vytautu Kriauza.

LŽSHA susitikime atstovavo Marius Pigulevičius, Augustas Nedzinskas, Kęstutis Davydovas, Egidijus Šliaužys. V.Kriauza, kad galėtų operatyviai atsakyti į iškilusius klausimus, dar pakvietė Sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimo skyriaus vedėją Evaldą Stropų bei Vaistų kompensavimo skyriaus vyr. specialistę Irmą Medžiaušaitę.

Svarbiausi klausimai, kuriuos norėjome aptarti su VLK atstovais: profilaktinis hemofilijos gydymas vaikams; gydymas rekombinantiniais krešėjimo faktoriais. Taip pat kreipėmės, kad būtų laikomasi nutarimo – ligoniams, sergantiems sunkia ir vidutine hemofilijos forma vieno apsilankymo pas gydytoją metu būtų išrašomos ne 3, bet mažiausiai 10 vienkartinių krešėjimo faktoriaus dozių.

Pokalbis pradėtas nuo profilaktikos vaikams – VLK atstovams buvo paaiškinta, kokia situacija dabar ir kaip reikėtų ją keisti. V.Kriauzos teigimu, pristatinėjant pasiūlymų projektus Seimui ar kitoms institucijoms, sunku apginti prevencinio gydymo būtinumą, tad siūlė geriau vartoti „tęstinis gydymas“ ar pan. Medikai siūlytų vartoti: „tęstinis substitutinis gydymas“.

Tęsiant pokalbį dėl profilaktikos vaikams – I.Medžiaušaitė siūlė pasinaudoti doc. Linos Ragelienės skirstymu į amžiaus grupes ir pradėti profilaktiką mažiausiems – 0-3 metų vaikams. Jiems profilaktinis arba tęstinis gydymas truktų iki pilnametystės. Tačiau tokiu atvejų profilaktinio gydymo negalėtų tikėtis dabartiniai keturmečiai, šešiamečiai ir vyresni vaikai.

Buvo diskutuota ir dėl to, koks faktorius turėtų būti skiriamas vaikams. LŽSHA atstovai laikėsi pozicijos, kad vaikus reiktų gydyti rekombinantiniu faktoriumi.

Pokalbio metu prisimintas ir ligonių, gydytų nuo hepatito, raštas VLK prašant skirti jiems rekombinantinį faktorių. Sutarta, kad reikia patikslinti, kodėl būtent tie žmonės įrašyti į sąrašą bei išsiaiškini, kaip jų prašymas galėtų būti įgyvendintas.

Susitikime aptarta ir 10 dozių išrašymo tvarka. Ne paslaptis, kad išrašę didesnį vaistų kiekį gydytojai gali sulaukti patikrinimo, tad jie vėliau gali baimintis nurodyti recepte didesnį jų kiekį. V.Kriauzos nuomone, taip būti neturėtų ir pažadėjo aiškintis konkrečius tokius atvejus.

„Susitikimo rezultatai – pradėtas dialogas su VLK atstovais, sutarta, kad bus apsvarstytos vaikų profilaktikos galimybės. Taip pat sužinojome, į ką konkrečiai reikėtų kreiptis kilus problemoms dėl vaistų išrašymo bei mums reikalingų vaistų skyrimo ligoninėse“, – sakė M.Pigulevičius.
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.