Su sportiniu trenksmu praėjo Pasaulinės Hemofilijos dienos paminėjimas

Balandžio 18-19 dienoms vyko įspūdinga ir intensyvi hemofilijos dienos minėjimo programa.

Paminėjimas prasidėjo Kauno klinikose ,kur naują hemofilijos centrą pristatė Kauno gydytojai hematologai bei jų kolegos. Centro atidarymą pradėjo ir sveikinamąją kalbą pasakė doc. dr. Rolandas Gerbutavičius. Aktualias mūsų pacientams paskaitas skaitė dr. Giedrė Rutkauskienė – paskaitą apie profilaktikos svarbą mūsų pacientams; gyd. Sonata Argustaitė pacientams priminė apie hemofilines artropatijas, vėliau gydytoja dar suorganizavo renginio dalyviams klausimų žaidimą apie hemofiliją. Paskaitą „ Reabilitacijos galimybės, sergant hemofilija“ skaitė gyd. reabilitologas Alvidas Keizeris. Labai aktualią ir praktika paremtą mūsų vyresniesiems pacientams paskaitą „Stambiųjų sąnarių endoprotezavimo gairės hemofilija sergantiems pacientams“ paskaitė prof. Šarūnas Tarasevičius. Sveikinamąjį žodį Kauno hemofilijos centrui tarė ir iš Vilniaus atvykusi doc. Lina Ragelienė. Po paskaitų pacientai bei jų šeimos nariai kartu su gydytojais aplankė atnaujintas centro patalpas.

Kita minėjimo dalis toliau tęsėsi A. Sabonio sporto centre , kur pirmą kartą pasaulyje krepšinio komanda, sudaryta iš hemofilija sergančių pacientų, susitiko su Kauno „LSU Atletas“ krepšininkais, rungtynės baigėsi rezultatu 73-47 „LSU Atletas“ komandos pergale, bet nieks dėl to tikrai neliūdėjo. Dėkojame mums padėjusiems šių varžybų organizavime žmonėms, t.y., didelis ačiū treneriui Edui Nickui, Zitai Nickuvienei bei „LSU Atletas“ treneriui Laimonui Eglinskui.

Šios komandos subūrimu, treniruotėmis ir pačiomis varžybomis norėjome įrodyti, kad net ir ganėtinai sunkią ligą turintys pacientai gali sportuoti, burtis į komandas ir linksmai leisti laiką. Svarbu, kad liga būtų gerai kontroliuojama – kas šiuo atveju yra su hemofilija. Manome, kad ši akcija ir šis pavyzdys paskatins hemofilija sergančius pacientus bei jų tėvelius rinktis profilaktinį gydymą nuo pat vaikystės ar kaip galima anksčiau ir pasirinkti gyvenimą be kraujavimų. LŽSHA taryba ragina kuo daugiau sportuoti, užsiimti kita naudinga veikla, negu tinkamai nesigydant vėliau atsidurti neįgaliojo vežimėlyje.

Žalgirio krepšinio klubo dėka balandžio 19 d., „Žalgirio“ arenoje Lietuvos žmonių sergančių hemofilija asociacijos (LŽSHA) krepšinio komanda susirungė su Kauno „Žalgirio“ ekipos Garbės klubo nariais. Rungtynės įvyko LKL mačo tarp Kauno „Žalgirio“ ir Šiaulių „Šiaulių“ komandų didžiosios pertraukos metu. Labai dėkojame visam klubo kolektyvui už pagalbą organizuojant viešąją akciją. Tikrai džiugu, kad Lietuvoje yra žmonių kuriems rūpi kitų problemos ir jie visuomet pasiruošę ištiesti pagalbos ranką.

Didžiulis dėkui Benu vaistinių tinklo kolektyvui už aktyvų mūsų komandos palaikymą šių mini rungtynių metu, ačiū už pagalbą viešinant šią akciją, ačiū už pagalbą mūsų komandai. Prieš varžybas žiūrovams buvo dalinami reklaminiai bukletai su informacija apie hemofiliją. Manome, kad šis renginys tikrai padėjo supažindinti visuomenę su mūsų problemomis, o mūsų pacientams aktyviai sudalyvauti sportinėje veikloje.

Po šio renginių ciklo žiniasklaida kaip niekad gausiai nušvietė šį įvykį. Net dešimt naujienų portalų paviešino straipsnius kuriuose buvo aprašytas šiais metais Lietuvoje vykęs Hemofilijos dienos minėjimas:

  1. http://sc.bns.lt/view/item.php?id=181890
  2. http://www.regionunaujienos.lt/renginiai/hemofilijos-dienai-pazymeti-unikalios-krepsinio-varzybos/
  3. http://www.basketnews.lt/news-84391-hemofilijos-dienai-pazymeti-unikalios-krepsinio-rungtynes.html
  4. http://www.daily.lt/naujienos/sportas/krepsinis/minint-hemofilijos-diena-unikalios-krepsinio-rungtynes-686201
  5. http://www.tvdiena.lt/naujienos/sportas/krepsinis/minint-hemofilijos-diena-unikalios-krepsinio-rungtynes-686201
  6. http://faktai.lt/sportas/hemofilijos-dienai-pazymeti-unikalios-krepsinio-rungtynes/
  7. http://klaipeda.diena.lt/naujienos/sportas/krepsinis/minint-hemofilijos-diena-unikalios-krepsinio-rungtynes-686201
  8. http://www.zalgiris.lt/lt/naujienos/naujienos/id/9517/
  9. http://lsveikata.lt/is-gyvenimo/hemofilijos-dienai-pazymeti-unikalios-krepsinio-varzybos-2709
  10. http://www.eurobasket.lt/naujienos/hemofilijos_dienai_pazymeti_unikalios_krepsinio_rungtynes_zalgirio_arenoje_80923/naujiena/80923

Dar kartą visų mūsų vardu dėkoju mūsų krepšinio komandai, jog jie suteikė mums tiek daug džiaugsmo.

Dėkui visiems žaidusiems ir gynusiems mūsų asociacijos garbę, dėkui mūsų komandos trenerėms Indrei Keršulytei, Eglei Žibinskaitei, Ievai Stankevičiūtei ir Viktorijai Jušinskaitei.

Dėkojame rėmėjams už pagalbą remiant precendento pasaulyje neturintį renginį.

Dėkui:

, , , , , , ,

Dėkui „Žalgirio“ ir „LSU Atleto“ klubams už pagalbą organizuojant krepšinio varžybas.
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.