Sporto – sveikatingumo stovykla 2018

Jau treti metai LŽSHA organizuoja tarptautinę sporto – sveikatingumo stovyklą. Daugeliui sergančių hemofilija vaikinų ir vyrų tai galimybė pasidžiaugti judėjimo laisve, sportuoti, jaustis gerai, pramokti krepšinio gudrybių. Šių metų liepos 16-22 dienomis Birštone „Tulpės“ sanatorijos hemofilijos reabilitacijos centre aktyviai sportuoti atvyko hemofilija sergantys vaikinai iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Prancūzijos, Slovėnijos ir Bulgarijos. Tai puiki galimybė įrodyti pasauliui ir patiems sau, kad šiais laikais sportas sergantiems hemofilija nėra uždraustas vaisius, bet priešingai. Kiekvienas teisingai besigydantis gali ne mažiau, o kartais ir daugiau nei sveikas žmogus. Tą eilinį kartą įrodė mūsų „LŽSHA“ komandos nariai bei vaikinai atvykę iš užsienio. Nuostabu stebėti, kaip kiekvienas stengiasi sportuoti kraujo brolių būryje, galima sakyti, kad kartais problema tikrai vienija. Vienija įrodyti ir parodyti, kad kartu mes galime  pasiekti tikrai daug. Profesionalių trenerių ir medikų dėmesys padeda sustiprėti fiziškai, kai kurių šalių atstovai atvyko tikrai ne pačios geriausios fizinės formos. Tačiau net ir per pakankamai trumpą laiką jiems pavyko pagerinti savo fizinę būklę. Mankštų sporto salėje, baseine, krepšio aikštelėje, ar rytmetinės mankštos ant pievelės metu visi pasijuto geriau. Niekas per šią savaitę nepatyrė jokių traumų, nebuvo nei vieno kraujavimo į sąnarius, ar raumenis. Tai manau yra didžiulis mūsų medikų ir trenerių nuopelnas.

Noriu padėkoti sanatorijos „Tulpė“ medikų,  kineziterapeutų komandai, slaugytojai Onutei Malinauskienei, kuri visada ateidavo į pagalbą vaikinams leidžiantis faktorių. Ačiū hematologei Rasai Kariniauskienei kuri buvo kartu su mūsų pacientais visos stovyklos metu. Dėkui kineziterapeutėms Gretai Baronaitei ir Viktorijai Jušinskaitei už mankštas, teipavimą ir masažą. Didžiulis dėkui krepšinio treneriui Justui Ališauskui kuris šiais metais vienas dirbo su vaikinais krepšinio aikštelėje.

Savaitė gana trumpas laiko tarpas išmokti krepšinio pagrindų, bet visi labai stengėsi įrodyti, kad jie tikrai gali varytis kamuolį, mesti į krepšį, perduoti rezultatyvų perdavimą. Džiugu, kad šiais metais stovykloje dalyvavo daug asociacijos jaunimo. Matant juos plušant sporto salėje ir krepšinio aikštelėje tikrai galima turėti vilties, kad asociacijos krepšinio komandos laukia graži ateitis.  Ir, kad ji greitai pasipildys naujais nariais.  Pagrindinis viso darbo rezultatas – draugiškos rungtynės tarp lietuvių ir užsienio svečių komandų. Šiemet LŽSHA 64:42 nugalėjo H force užsienio svečių rinktinę. Dar kartą įrodėme, kad esame krepšinio šalis. Ir visai nesvarbu kokio krešėjimo faktoriaus tau trūksta, krepšinis jau nuo gimimo teka lietuvio gyslomis. Savo ruoštu svečiai iš užsienio dėkojo už galimybę pabūti kartu, pasportuoti, pabendrauti, pasidalinti patirtimi. Šios stovyklos metu pradėtas filmuoti dokumentinis filmas skirtas parodyti pasaliui ir Lietuvos pacientams sergantiems hemofilija, kad sportas ir hemofilija neatsiejami vienas nuo kito. Tereikia tik laiku susileisti krešėjimo faktorių ir tu gali daryti daugelį dalykų.

Rėmėjai:nn-logoShireBayereurovaistine-logo
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.