Sporto stovykla “International basketball camp for people with hemophilia” 2019

Jau ketvirti metai LŽSHA organizuoja tarptautinę sporto – sveikatingumo stovyklą “International basketball camp for people with hemophilia”. Daugeliui hemofilija sergančių vaikinų ir vyrų tai galimybė pasidžiaugti judėjimo laisve, sportuoti, jaustis gerai, pramokti krepšinio gudrybių. Šių metų liepos 15-21 dienomis Birštone „Tulpės“ sanatorijos hemofilijos reabilitacijos centre aktyviai sportavo vaikinai iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Bulgarijos, stažavosi kineziterapeutės iš Latvijos ir Estijos. Džiaugiamės kineziterpeutės Monikos Raudsepp (Estija) pagalba, ji tapo tikra mūsų specialistų komandos nare ir padėjo tiek mūsų medikams, tiek krepšinį žaidžiantiems vaikinams. Tai puiki galimybė įrodyti pasauliui ir patiems sau, kad šiais laikais sportas sergantiems hemofilija nėra uždraustas vaisius, bet priešingai. Kiekvienas teisingai besigydantis gali ne mažiau, o kartais ir daugiau nei sveikas žmogus. Problema – vienija. Kartu galima  pasiekti daug. Profesionalių trenerių ir medikų dėmesys padeda sustiprėti fiziškai, kai kurių šalių atstovai atvyko tikrai ne pačios geriausios fizinės formos. Tačiau net ir per pakankamai trumpą laiką jiems pavyko pagerinti savo fizinę būklę. Mankštų sporto salėje, baseine, krepšinio aikštelėje, ar rytmetinės mankštos ant pievelės metu visi pasijuto geriau. Niekas per šią savaitę nepatyrė jokių traumų, nebuvo didelių kraujavimų į sąnarius, ar raumenis. Tai manau yra didžiulis mūsų medikų ir trenerių nuopelnas.

Noriu padėkoti sanatorijos „Tulpė“ medikų,  kineziterapeutų komandai Urtei Bagūnei, Gintarei Juškytei. Ačiū hematologei Rasai Kariniauskienei, kuri buvo kartu su mūsų pacientais visos stovyklos metu. Dėkui kineziterapeutei Gretai Baronaitei už mankštas, teipavimą ir masažą; krepšinio treneriams Justui Ališauskui, Indrei Keršulytei, Eglei Žibinskaitei, kurie dirbo krepšinio aikštelėje.

Savaitė – trumpas laikas išmokti krepšinio pagrindų – varytis kamuolį, įmesti taškų, perduoti rezultatyvų perdavimą. Šiais metais stovykloje dalyvavo daug asociacijos jaunimo. Matant juos sporto salėje ir krepšinio aikštelėje tikrai galima turėti vilties, kad LŽSHA krepšinio komandos laukia ateitis ir papildymas. Savaitės treniruočių rezultatas – draugiškos rungtynės tarp lietuvių ir užsienio svečių komandų. Nors esame krepšinio šalis, šį kartą nugalėjo svečių iš užsienio komanda „H – force“. Stovykla – galimybė būti kartu,sportuoti, bendrauti, dalintis patirtimi. Tereikia tik laiku susileisti krešėjimo faktorių ir tu gali daryti daugelį dalykų.

Uždarymo vakarą parodytas LŽSHA dokumentinis filmas „Jump above your limits“, skirtas ne tik pacientams su hemofilija. Sportas – nauda kiekvienam.

Lietuvos hemofilijos asociacija – Europos hemofilijos koncorciumo narė. Dėkojame EHC už partnerystę ir finansinę paramą. Malonu, kad EHC prisideda prie veiklų, organizuojamų įvairiose Europos šalyse. Tai suteikia daugiau stimulo dirbti toliau įtraukiant kuo daugiau hemofilija ir kitomis kraujo krešėjimo ligomis sergančiųjų į įvairias veiklas.

Dėkojame rėmėjams: , , , , , ,
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.