Seminaras „Fizinio aktyvumo nauda hemofilija sergantiems pacientams“

Šią vasarą Birštone hemofilijos reabilitacijos centre sanatorijoje „Tulpė“ vyko renginys skirtas hemofilija sergančiam jaunimui. Renginio tikslas parodyti jaunimui, kad sportas ir profilaktika yra neatsiejami hemofilija sergančio gyvenimo palydovai. Nes tik vartojant faktorių profilaktiškai, sportuojant ir tokiu būdu stiprinant raumenis galima išvengti spontaniškų kraujavimų bei pagerinti gyvenimo kokybę.

Paskaitų metu vaikinai išgirdo, kaip reikėtų teisingai sportuoti, kodėl tą darant būtina profilaktika ir kokią sporto šaką geriausia pasirinkti. Paskaitas „Sporto, fizinio aktyvumo nauda bei rizika sergančiojo atramos sistemos būklei“ ir „Dažniausiai pasitaikančios traumos sportuojant ir papildomos apsisaugojimo priemonės“ skaitė gydytoja ortopedė Indrė Keršulytė. Kineziterapeutės Viktorija Jušinskaitė ir Greta Baronaitė skaitė paskaitas „Kelio sąnarys, reabilitacijos metodai“ bei „Kaip teipavimas gali padėti hemofilija sergantiems pacientams“. Visiems norintiems buvo atliktas sąnarių bei raumenų būklės įvertinimas.

Po paskaitų susirinkusieji dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose. Kiekvieną dieną jų laukė mankšta baseine, bei sporto salėje. Niekas net nebandė išvengti sporto ar teorinių užsiėmimų suprasdami jog tai tiesioginė nauda pačių sveikatai. Taip pat visi norintys galėjo prisijungti prie tuo pačiu metu Birštone vykusios krepšinio stovyklos treniruočių. Vaikinai susitiko su LŽSHA komandos nariais, kurie daugeliui buvo tikras pavyzdys. Vaikinai galėjo dalyvauti treniruotėse, patys išbandyti savo jėgas krepšinio aikštelėje.

Dėkojame rėmėjams: Shiretulpes-sanatorijabenu-logo
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.