Pasaulinės hemofilijos dienos paminėjimas

Šių metų hemofilijos dienos minėjimas prasidėjo balandžio 16 dieną Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Vaikų ligoninės kiemelyje. Minint hemofiljijos dieną ir LŽSHA asociacijos bei medikų bendradarbiavimo 20- metį hemofilijos centro kolektyvas ir LŽSHA asociacijos vadovas pasodino šermukšnį. Prieš beveik ketvirtį amžiaus prasidėjusi medikų ir pacientų draugystė tęsiąsi ir toliau, tą ir simbolizuoja šio medelio atsiradimas Vaikų ligoninės teritorijoje.

Išaušusi balandžio 17 – oji Rumšiškėse buvo ypatinga. Šiemet minėjome ne tik hemofilijos dieną, bet ir Lietuvos žmonių, sergančių hemofilija, asociacijos dvidešimtmetį. Jei tai būtų žmogus, sakytum, suaugo – gyvenimiškoji branda prasidėjo. Jau iš ryto į Lietuvos liaudies buities muziejų suvažiavo maži ir suaugę pacientai bei jų šeimų nariai, medikai ir visi, neabejingi ligai bei LŽSHA veiklai.

Renginio pradžioje vykusio seminaro metu apie nuveiktus darbus 2015 metais, svarbiausius asociacijos 20 – mečio slenksčius kalbėjo LŽSHA prezidentas Egidijus Šliaužys. Jis padėkojo visiems atvykusiems, pasidžiaugė vykusiais renginiais, seminarais, krepšinio bei vaikų stovyklomis, tarptautine konferencija, LŽSHA krepšinio komandos laimėjimais. Vėliau hemofilijos gydymo naujovėmis dalinosi dr. hematologė Rolanda Nemanienė. Gydytoja atsakė į susirinkusiems rūpimus klausimus. Apie sportinio aktyvumo svarbą hemofilija sergantiems pacientams pasakojo kineziterapeutė Agnė Juodytė.

Šiemet, minėdami hemofilijos dieną, savo jėgas suvienijo LŽSHA ir Lietuvos Šaulių sąjungos nariai. Kaip užmegzti bendrystę, pasidalinti patirtimi, seminare kalbėjo Lietuvos šaulių sąjungos mjr. Mindaugas Milius jis papasakojo apie šaulių sąjungą, pakvietė visus norinčius prisijungti prie veiklos (ne tik vyrus, bet ir moteris bei vaikus). Pats svarbiausias dalykas – žmogaus noras veikti, ginti, padėti. Šiuo metu hemofilija sergantys pacientai gauna tinkamą gydymą, todėl gali aktyviai gyventi įdomų ir turiningą gyvenimą, būti pilnaverčiai visuomenės nariai, taip pat įsilieti į Šaulių sąjungos veiklą. Pilietiškumui fizinės savybės nesvarbios. Norėtųsi, kad hemofilijos dienos metu užgimusi bendrystė tarp Lietuvos Šaulių sąjungos ir LŽSHA asociacijos įkvėptų pacientus patriotiškumo ir pilietiškumo jausmams. Šių metų Kovo 11- ąją šaulio priesaiką davė žinomi negalią turintys žmonės – verslininkas Justas Džiugelis ir dainininkas Vytautas Matuzas. Tai gražus pavyzdys ir sergantiems hemofilija, kad negalia ar liga nėra kliūtis ginti Lietuvos kraštą.

Pasibaigus seminarui, visi vyko prie tyvuliuojančių marių asociacijos dvidešimtmečio proga pasodinti ąžuoliuką. Nieko nėra gražiau už žmogaus ir gamtos ryšį, todėl ši idėja ir paprasta, ir labai simboliška. Ąžuolas – tvirtybės, stiprybės simbolis, o žmogus, ypač paliestas ligų ir rūpesčių, kaip niekas kitas tą tvirtybę prisijaukina. Medelio sodinimą lydėjo 10 – mečio Nojaus dūdele grojama melodija ir 11 – metės Mildos skaitomos eilės. Visi jau nesantys tarp mūsų, išėję brangūs ir svarbūs asociacijai žmonės pagerbti tylos minute. Ąžuoliukui suleidus šaknis į žemę, nuskardėjo garsūs plojimai su palinkėjimais augti tvirtam ir stipriam.

Po oficialių renginio momentų atėjo metas aktyvesnei veiklai. Prasidėjo šaudymo turnyras: šauliai prieš Hemofilijos asociaciją. LŽSHA atstovavo Augustas Nedzinskas ir Gustas Veisas. Daugelio susirinkusių nuostabai asociacija šauliams pasidavė tik vienu tašku (59 : 58). Varžybose nedalyvavę po jų taip pat galėjo pašaudyti. Didelį entuziazmą išbandyti taiklumą parodė vaikai. Varžybas ir kitas akimirkas fiksavo LRT televizija.

Po pasibuvimo lauke ir aktyviai praleisto laiko visi susėdo prie pietų stalo ne tik paragauti šeimininkių paruoštų valgių, bet ir pasišnekučiuoti, pasidalinti tuo, kas rūpi, pašmaikštauti. Dienai gerokai įpusėjus, visi renginio dalyviai buvo pakviesti į ekskursiją po muziejų, kepė dzūkiškas bandas bei meduolius, kuriuos mielai savo mažomis rankomis kūrė ir puošė vaikai. Šventės pabaigoje vyko vakaronė su lietuvių liaudies dainų ir šokių pamokomis.

Asociacijos 20 – metis – tikrai brandus, aktyvaus, darbo laikotarpis. Kaip ąžuolas, turi atlaikyti vėjus, taip ir žmogus savo valios pastangomis turi įveikti gyvenimo sunkumus: džiaugtis kasdienybės akimirkomis, pajusti gyvenimo pilnatvę. Kaip sakė poetas Justinas Marcinkevičius, „gerumas tas gyvenimas, gerumas“.

Dėkojame rėmėjams:

, , , ir
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.