Krepšinio stovykla 2016

Rugpjūčio 8 – 14 d. Birštone sporto salėje bei lauko krepšinio aikštelėse į lankus krito oranžiniai kamuoliai . LŽSHA sergantiems hemofilija surengė pirmąją „Edukacinė sergančiųjų hemofilija fizinį aktyvumą skatinanti sporto stovykla“. Pasidžiaugti kurorto gamta, aktyviai praleisti laiką ir pajusti azartą krepšinio aikštelėje, išgirsti apie hemofilijos gydymo naujoves atvyko net dvidešimt aštuoni stovyklos dalyviai.

Kiekvieną dieną stovykloje vyko intensyvios krepšinio treniruotės, mankštos salėje ir baseine, bei paskaitos apie sveiką gyvenseną, sporto naudą sergantiems hemofilija bei ligos gydymo naujoves.

Vaikinus treniravo LŽSHA krepšinio komandos trenerės Indrė Keršulytė, Eglė Žibinskaitė, Ieva Stankevičiūtė. Merginos dirbo labai profesionaliai, atsižvelgdamos į kiekvieno fizinę buklę, parinkdamos atskirus krūvius. Prieš visas treniruotes būdavo atliekamas apšilimas – svarbus sportuojantiems, padedantis išvengti įvairių traumų bei susižalojimų. Trenerės džiaugėsi daugumos vyrų rimtu požiūriu į treniruotes, kasdieniu tobulėjimu, rezultatais rungtynių metu. Net ir niekada krepšinio nežaidę vaikinai išmoko žaidimo gudrybių, susipažino su antrąja Lietuvos „religija“, o svarbiausia patikėjo savimi, jog liga ne kliūtis šiam sportui.

„Tulpės“ sanatorijos hemofilijos reabilitacijos centre kineziterapeutė Viktorija Jušinskaitė vedė mankštas sporto salėje ir baseine, pritaikydama žinias, įgytas dirbant su hemofilija sergančiais pacientais, pasitelkdama įvairias kineziterapines priemones. Nors užsiėmimai vyko grupėse, negalintiems atlikti vieno ar kito pratimo buvo parenkamas labiau tinkantis.

Ne visi į stovyklą atvykę vaikinai mokėjo patys leistis vaistus. „Tulpės“ sanatorijos slaugytoja Onutė Malinauskienė padėjo įveikti šį barjerą. Kaip pastebėjo vieno iš vaikinų atvykę pasiimti tėvai, jog sūnus tapo tvirtesnis ir savarankiškesnis.

Įdėjus darbo visada norisi matyti rezultatus. Intensyvios sportinės savaitės gale Birštono gimnazijos sporto salėje buvo surengtos draugiškos rungtynės.

Svarbiausias krepšinio stovyklos tikslas nėra atkovotų kamuolių ar įmestų tritaškių skaičius. Prasmės jausmas ateina tada kai matai aikštelėje bėgiojančius hemofilija sergančius vyrus. Išvykstant namo jie džiaugėsi praleista savaite Birštone. Dauguma prasitarė jog nenori grįžti namo ir svajoja kitais metais vėl čia atvykti.

Dėkojame: , , ,
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.