Konferencija Serbijoje

Gegužės 10-12 dienomis kineziterapeutės Viktorija Jušinskaitė ir Veslava Radzevič lankėsi Niš mieste, Serbijoje. Į Serbiją kineziterapeutes pakvietė Nataša Jankovič, kuri lankėsi Birštone, pernai mūsų projekto metu. Serbijoje vyko tarptautinė konferencija, kurios tikslas buvo pagerinti reabilitacijos kokybę hemofilija sergantiems žmonėms – tai paskutinis serbų projekto etapas. Koferencijoje dalyvavo kineziterapeutai, reabilitologai ir hematologai iš Olandijos, Rumunijos, Libano, Albanijos, Vengrijos, Makedonijos ir Serbijos. Konferencijos metu mūsų kineziterapeutės pristatė hemofilija sergančių žmonių sąnarių būklės vertinimo skalę (HJHS) bei kitus vertinimo metodus funkcinei būklei ištirti ir vaikų sergančių hemofilija padėtį Lietuvoje. Piet de Kleijn pristatė pacientų vertinimo būdą pagal tarptautinį funkcijos klasifikavimą. Kiti lektoriai kalbėjo apie skausmo valdymą bei tinkamą sportą hemofilija sergantiems pacientams.

Praktinių užsiėmimų metu, kuriuos vedė Viktorija, Veslava ir kineziterapeutas iš Libano, dalyviai buvo supažindinti su praktiniu HJHS skalės naudojimu. Įvertinus pacientų sąnarių būklę, buvo pateiktos rekomendacijos. Pacientai džiaugėsi išsamiu ištyrimu ir gautais patarimais iš kineziterapeutų.

Buvo apžvelgta hemofilijos padėtis Balkanų regione bei pasidalinta patiritimi. Visose Balkanų šalyse padėtis yra skirtinga: vengrai gauna daug krešėjimo fatoriaus, turi 5 hemofilijos centrus, tačiau neturi specialitų, kurie galėtų suteikti kokybišką reabilitaciją. Makedonijoje yra vienas stiprus hemofilijos centras, kuriame dirba apie 14 kineziterapeutų su hemofilija sergančiais pacientais. O likusiose šalyse bandoma kurti hemofilijos centrus, ieškoma tinkamų specialistų, kurie galėtų dirbti su hemofilija sergančiais pacientais, tačiau išlieka didelė problema dėl krešėjimo faktoriaus neprieinamumo ir gydytojų hematologų nesupratimo dėl kineziterapijos taikymo šiems pacientams.

Merginos džiaugiasi įgyta nauja patirtimi bei užmegztomis pažintimis su naujais žmonėmis. Ir dėkoja Augustui ir Aurelijui už pagalbą ruošiant filmuką apie HJHS skalę, kuris buvo parodytas Serbijoje bei LŽHSA prezidentui Egidijui už paramą ir pagalbą organizuojant šį vizitą.
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.