Kaune ir Šiauliuose – regioniniai sergančiųjų hemofilija susitikimai

Elementari tiesa – kuo daugiau sergantieji žino apie savo ligą, tuo sėkmingesnis gydymas ir paprastesnis gyvenimas su šia liga. Tad sergantiesiems hemofilija laikas nuo laiko rengiami susitikimai su medikais, galinčiais papasakoti apie gydymo naujoves, o kartais tiesiog priminti, atrodytų, jau žinomus dalykus.

Tokie renginiai prieš kelias dienas vyko Kaune (gegužės 27 d.) ir Šiauliuose (birželio 3 d.).  Šiauliuose hemofilija sergantiems vaikams ir jų tėveliams bei artimiesiems paskaitą „Gyvenimas su hemofilija“ skaitė Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centro vadovė doc. Lina Ragelienė.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro gydytojas hematologas dr. Vytautas Ivaškevičius kauniečiams ir šiauliečiams papasakojo apie  hemofilijos gydymo naujoves ir perspektyvas.

Sergantieji ir jų artimieji taip pat buvo supažindinti su plazminių preparatų gamybos technologijomis, kurios taikomos pradedant kraujo paėmimu iš donorų ir baigiant faktorių gamyba. Tai yra svarbu, nes itin griežta viso proceso kontrolė garantuoja, kad gydomi šiuolaikiniais plazminiais faktoriais pacientai nebus užkrėsti jokiais šiuo metu žinomais ligų sukėlėjais.

Renginių dalyvių nuomone, labai įdomus buvo Kauno medicinos universiteto klinikų Gastroenterologijos skyriaus administratorės dr. Vitalijos Petrenkienės  pranešimas apie hepatitą. Gydytoja labai paprastai ir suprantamai paaiškino, kokia tai liga, kaip ja galima užsikrėsti, kaip hepatitas diagnozuojamas ir kaip gydomas. Šis pranešimas buvo itin aktualus tiems hemofilija sergantiesiems, kurie seniau, kai dar nebuvo saugių šiuolaikinių krešėjimo faktorių  ir hemofilija buvo gydoma krioprecipitatu, buvo užkrėsti hepatito B ir C virusu. Kai kuriuos šis pranešimas jau paskatino suplanuoti apsilankymą pas specialistus konsultacijai dėl hepatito gydymo.

„Buvo labai įdomu ir naudinga išgirsti gastroenterologės pranešimą. Su gydytojais hematologais mes nuolat bendraujame, juos jau pažįstame, galime paskambinti kilus klausimams, o iš šio pranešimo sužinojome daug naujo  apie hepatitą. Kad tai daugeliui aktualu matyti ir iš  užduotų klausimų“, – sakė šiaulietė Rima Virganavičienė.

Pašnekovės nuomone, tokie renginiai naudingi ir vaikams. Nors atrodytų, kad žaisdami mažieji nelabai klausosi, vėliau paaiškėja, kad jie nemažai išgirdo ir net įsiminė.

Renginių rėmėja – kompanija BAXTER.
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.