Įvyko pirmasis NNHF projekto seminaras kineziterapeutams

Š.m. kovo 23-24 dienomis įvyko pirmasis Novo Nordisk hemofilijos fondo remiamo projekto „ Lietuvos žmonių sergančių hemofilija pacientų ir specialistų bendradarbiavimo skatinimas siekiant reabilitacijos ir profilaktikos gerinimo Lietuvoje“ seminaras.

Renginį atidarė ir sveikinamąjį žodį tarė Birštono merės pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, LŽSHA prezidentas Egidijus Šliaužys bei Novo Nordisk hemofilijos fondo atstovė Denise Ineichen. Sanatorijos „Tulpė“ direktorė Liucija Patinskienė džiaugėsi bendradarbiavimu su Lietuvos žmonių sergančių hemofilija asociacija jau daugiau nei penkerius metus. Pasak gerb. Liucijos tik nuoseklus bendradarbiavimas ir bendrų tikslų siekimas leido „Tulpės“ sanatorijai tapti vienu stipriausių reabilitacinių centrų hemofilija sergantiesiems suaugusiems pacientams Lietuvoje bei paruošti stiprią specialistų komandą.

Renginio metu paskaitas skaitė lektoriai iš trijų užsienio šalių – Egipto, Serbijos bei Olandijos. Savo srities profesionalai turintys labai gilią praktinę patirtį – seminaro lektoriai – Nataša Jankovič, Adly Sabbour bei Piet de Kleijn – savo žinias išdėstė praktiniuose užsiėmimuose ir teorinių paskaitų metu. Seminaro dalyviai labai džiaugėsi stipria praktine seminaro dalimi, kurios metu turėjo progą apžiūrėti visus į seminarą atvykusius pacientus, aptarti jų būklės priešistorę bei gauti vertingus lektorių vertinimus tolimesniam gydymui. Taip pat paskaitas skaitė Lietuvos gydytojos doc. Lina Ragelienė bei gyd. hematologė Sonata Šaulytė Trakymienė.

Projekto pradžioje įgyta patirtimi Kanadoje dalijosi kineziterapeutės Viktorija Jušinskaitė („Tulpės“ sanatorija) bei Veslava Janovič (Vilniaus Santariškių ligoninė).

Seminare dalyvavo apie šimtas dalyvių, iš kurių kineziterapeutai bei hematologai iš visos Lietuvos bei svečiai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Baltarusijos.

LŽSHA prezidentas Egidijus Šliaužys dėkoja projekto komandai – gyd. hematologei Sonatai Šaulytei Trakymienei, kineziterapeutėms Viktorijai Jušinskaitei, Veslavai Janovič bei į projektą įsitraukusiai Ingai Bumblauskaitei (Klaipėdos Jūrininkų ligoninė), „Tulpės“ sanatorijos psichologei Brigitai Gelumbauskienei bei asociacijos nariams Redai Šliaužienei, Hermanui Ūsui ir Augustui Nedzinskui.

Viso projekto metu be organizuojamų seminarų bus paruošta mokomoji medžiaga su spec. metodika kineziterapeutams dėl tinkamo sąnarių išmatavimo bei pratimų ir patarimų knygelės suaugusiems ir mažiesiems pacientams. Taip pat kuriamas filmas, kuris padės pacientams taisyklingai atlikti pratimus namuose, o norintiems susisiekti su specialistais ir gauti vertingų patarimų neišeinant iš namų – kuriamas specialus WEB bendravimo portalas.

Visus dalyvavusius bei negalėjusius šį kartą atvykti projekto pirmajame seminare gydytojus, pacientus ir specialistus (FMR gydytojus, kineziterapeutus, ergoterapeutus ir kt.) aktyviai kviečiame registruotis į kitus projekto renginius balandžio 27-28 d. bei gegužės 25-26 d. Projekto tolimesniuose seminaruose praktiniai ir teoriniai užsiėmimai bus skirti pacientų ir specialistų bendradarbiavimui skatinti, kas sukurs Lietuvoje stiprią reabilitacinę ir profilaktinę sistemą.

Rėmėjas:
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.