Įspūdžiai iš JAV vykusios konferencijos

Vasario 4-7 dienomis Jungtinėse Amerikos Valstijose, Arizonos valstijoje, Fynikse vyko tarptautinė konferencija „Stovyklos hemofilija ir kitomis kraujo ligomis sergantiems vaikams“. Į ją susirinko sergančiųjų hemofilija atstovai iš JAV, Kanados, kitų šalių. Joje lankėsi ir du Lietuvos žmonių sergančių hemofilija asociacijos nariai: Egidijus Šliaužys ir Augustas Nedzinskas.

Konferencijos dalyviai kalbėjosi apie Amerikoje ir Kanadoje organizuojamas stovyklas hemofilija segantiems vaikams, gvildeno problemas, su kuriomis susiduria tokių stovyklų organizatoriai. Užsienio kolegos pasakojo, kad stovyklose, skirtose hemofilija sergantiems vaikams, specialistai ne tik moko vaikus savarankiškai leistis vaistus, papasakoja kitos naudingos informacijos apie jų ligą. Įvairių žaidimų metu vaikams siekiama parodyti, kad jų liga nėra kliūtis įdomiai bei smagiai gyventi: sergantieji gali užsiimti įvairia veikla, sportuoti, dūkti su sveikais bendraamžiais nuo jų neatsilikdami. Hemofilija sergančių žmonių gyvenimas gali būti toks pats įdomus ir visavertis kaip ir sveikųjų.

Šalių, kuriose stovyklos hemofilija sergantiems vaikams dar nebuvo organizuojamos, atstovai konferencijos metu buvo mokomi, kuo užimti į stovyklą atvykusius vaikus, kaip padėti įveikti su jų liga susijusias problemas, iškylančius bendravimo sunkumus, nepasitikėjimą savimi, baimę.

Konferencijoje Lietuvos dalyviai sulaukė kolegų iš JAV bei Kanados pažado teikti pagalbą organizuojant tokio pobūdžio stovyklas Lietuvoje arba pakviesti sergančius Lietuvos vaikus į savo stovyklas. Prieš dvejus metus, padedant kolegoms iš JAV, tokia stovykla buvo suorganizuota Rumunijoje. Ji sulaukė daug dėmesio ir davė daug naudos hemofilija sergantiems Rumunijos vaikams. Todėl Egidijus ir Augustas Amerikoje įgytas žinias ir patirtį tikisi efektyviai pritaikyti ir suorganizuoti panašią stovyklą Lietuvoje. Ji turėtų būti labai įdomi ir naudinga hemofilija sergantiems Lietuvos vaikams ir jaunimui.
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.