II NNHF projekto susitikimas su Baltarusijos pacientais ir medikais

Balandžio 2-4 dienomis NNHF remiamo „Promotion of cooperation between haemophilia patients and health care professionals for a uniform care approach and experience sharing in the North Eastern European countries” projekto darbo grupė Viktroja Jušinskaitė, Agnė Juodytė ir Egidijus Šliaužys lankėsi Baltarusijoje. Ten pagal NNHF vykdomo projekto programą buvo bendraujama su Baltarusijos pacientais bei medikais. Džiugu, kad mūsų komandos apsilankymas sukėlė didelį susidomėjimą.

Vizito metu lankėmės Respublikinėje vaikų reabilitacijos ligoninėje, kurioje dvi dienas vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai. Teorinės dalies metu buvo skaityti pranešimai Baltarusijos gydytojų hematologų apie hemofiliją ir jos gydymą Baltarusijoje, su kokiais sunkumais jie susiduria, taip pat apie hemofilinės artropatijos vystymąsi ir gydymą bei buvo pristatytas Baltarusijos hemofilijos pacientų registras. Mūsų kineziterapeutės skaitė pranešimus apie kraujavimus į sąnarius ir raumenis bei jų sukeltas komplikacijas, apie kineziterapijos reikšmę hemofilijos gydyme ir fizinio aktyvumo svarbą. Praktinių užsiėmimų metu buvo pristatyta HJHS skalė bei įvertinta keletas pacientų, kuriems buvo duoti patarimai ir aptarta kokius pratimus reikia daryti. Didelį gydytojų bei kineziterapeutų susidomėjimą sukėlė HJHS skalė, nes jie šio sąnarių vertinimo metodo netaiko. Taip pat netaiko objektyvaus fizinių savybių kaip judesių amplitudės, raumenų jėgos, krepitacijos ar eisenos vertinimo. Tai mums sukėlė didelę nuostabą. Vaikų reabilitacijos ligoninės vadovė pažadėjo išsiųsti kelis savo darbuotojus stažuotis į Lietuvą, kur jie galėtų pasimokyti hemofilija sergančių pacientų sąnarių būklės vertinimo elementų bei kaip reikėtų teisingai dirbti su pacientais.

Paskutinę seminaro dieną buvo parodyti pratimai baseine, skirti hemofilija sergantiems pacientams. Seminaro metu Baltarusijos partneriams buvo suteikta daug jiems aktualios informacijos, paliktos knygelės su pratimais ir DVD kompaktiniai diskai su pratimais pacientams namuose.

Džiugu, kad net neturint pakankamai resursų, mūsų kolegų iš Baltarusijos entuziazmas yra didžiulis.

Projekto rėmėjas:
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.