Hemofilija sergantys vaikai stovykloje mokėsi „prisijaukinti“ ligą

Birželio 16-20 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyko pirmoji istorijoje Lietuvos vaikų, sergančių hemofilija, stovykla. Vaikai mokėsi pažinti savo ligą ir ją „prisijaukinti“, gyventi įprastinį gyvenimą.

Penkias dienas trukusi stovykla vyko Rumšiškėse įsikūrusiame Lietuvos liaudies buities muziejuje. Stovykloje dalyvavo trylika vaikų iš Lietuvos bei trys svečiai iš Latvijos. Pirmą kartą vaikai, sergantys hemofilija, stovyklavo vieni, be tėvų. Jiems vadovavo penki vadovai, tarp kurių trys – patys sergantys hemofilija

Užsiėmimus vaikams vedė medicinos sesuo, psichologė, kiti specialistai. Vaikai buvo mokomi patys susileisti vaistus ir taip užsitikrinti savarankiškumą bei kitų su jų liga susijusių svarbių dalykų: kaip pažinti savo ligą, kaip saugoti save, kaip elgtis, kad būtų galima gyventi pilnavertį gyvenimą. Paskaitas vaikams skaitė ir vyresnieji kolegos – toks betarpiškas dalijimasis patirtimi visada labai naudingas.

Stovykloje nebuvo pamiršti ir žaidimai – vakarais vaikai ėjo ieškoti lobio, dienomis mokėsi žiesti puodus, jodinėti, žaisti tradicinius lietuviškus žaidimus. Daugelis šių užsiėmimų, tokių įprastų sveikiems vaikams, tikras iššūkis sergantiesiems hemofilija.

„Pirmoji stovykla, skirta hemofilija sergantiems vaikams, pasisekė, – džiaugėsi stovyklos „Barsukas 2010” organizatorius, Lietuvos žmonių, sergančių hemofilija, asociacijos narys Egidijus Šliaužys, – Iš vaikų pasisakymų galima spręsti, kad jiems patiko visa stovyklos programa. Vaikai išvažiavo kupini įspūdžių ir klausinėdami, ar stovykla bus organizuojama kitais metais.“

Stovykloje galėjo dalyvauti vaikai nuo 9 iki 17 metų. Stovyklautojams nereikėjo mokėti jokio stovyklavimo mokesčio – visas išlaidas padengė rėmėjai. Visą stovyklos laiką budėjo profesionali hemofilijos centro medicinos sesuo, tačiau jokių skausmingų incidentų neįvyko. Lietuvos žmonių, sergančių hemofilija asociacija tikisi, kad kitais metais stovyklauti galės pakviesti daugiau vaikų.

Stovyklą rėmė:
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.