EHC 2014 Belfastas

Š.m. spalio 3-5 dienomis Belfaste, Airijoje vyko Europos Hemofilijos konsorciumas, į kurį susirinko hemofilijos asociacijų atstovai iš visos Europos. Šiame konsorciume dalyvavo ir delegacija iš Lietuvos: Egidijus, Jūrita , Ramūnas bei Reda.

Kaip ir kiekvienais metais konferencijoje buvo kalbama visai Europai aktualiomis temomis, apie profilaktinio gydymo prasmę ir naudą, krešėjimų faktorių tyrimų rezultatus, taip pat daug buvo diskutuojama apie reabilitaciją bei ortopedijos temas. Renginyje buvo gausu darbo grupių,kuriose šalių atstovai pristatė situacijas savo šalyse – nuo labai skurdžiu, kai pacientai neturi net faktoriaus rimto kraujavimo metu iki išsivysčiusių šalių, kurios kalba apie aukštą gyvenimo kokybės lygį pacientui, kuriam užtikrintai tiekiama reikiamas krešėjimo faktorius, sudaroma galimybė reabilituotis ir sportuoti.

Grįžus iš šios konferencijos Lietuvos delegacijos nariai vienbalsiai nutarė, kad būtina pasidžiaugti mūsų asociacijoje tuo, jog Lietuva tikrai priklauso prie puikiai išsivysčiusių šalių Europoje:

– mes turime galimybę gauti reikiamą, hematologo paskirtą kiekvienam individualiai labiausiai veikiantį krešėjimo faktorių. Visi vaikai gauna profilaktinį gydymą. Vaistinių tinklai netgi sudaro sąlygas faktorių pristatyti į namus- taigi pacientų patogumui sąlygos puikios

– mes turime stiprią medikų ir pacientų organizacijos atstovų komandą, pasirengusią padėti kiekvienam bet kokioje situacijoje- tai ir gydytojai hematologai, kineziterapeutai , ortopedai .

– mes turime aktyvią asociaciją, kuri rūpinasi kiekvienu pacientu,kuris parodo norą – suteikia sąlygas tobulėti ir siekti kokybiško gyvenimo renginiu, seminarų, susitikimų metu

– Lietuvoje yra puikios sanatorijos,kuriose pacientai kiekvienais metais turi teisę gauti nemokamą pilną reabilitaciją turint hemofiliją.

Taigi po šio renginio dar kartą patvirtinant mūsų žinomą tiesą, drąsiai teigiame ,jog turime puikias sąlygas gyventi kokybišką ir pilnavertį, sveiką ir laimingą gyvenimą turint hemofilija- padėti pasiruošę labai daug medikų ir asociacijos atstovų, na o pagrindinis raktas- Jūsų visų rankose . Todėl skatiname visus būti aktyviais, domėtis, norėti dalyvauti siūlomose veiklose ir džiaugtis gyvenimu.

Jūrita, Reda, Ramūnas ir Egidijus
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.