Barsukas 2018

Šių metų liepos pradžioje  Rumšiškių liaudies buities muziejuje susirinko mūsų asociacijos vaikai. LŽSHA organizavo jau tradicija tapusią stovyklą „Barsukas“ hemofilija bei Von Willebrand sergantiems vaikams, pacientų  šeimų nariams.

Šiais metais stovyklautojų  buvo rekordiškai daug. Sulaukėme ir svečių užsienio, šiais metais mūsų stovykloje dalyvavo vaikai iš Gruzijos, Baltarusijos bei Ukrainos.

Tik prasidėjus  stovyklai muziejaus namelis ir kiemas prisipildė vaikiško šurmulio. Vaikai  moka džiaugtis net ir turėdami sveikatos problemų. Šiemet jie buvo ypatingai aktyvūs,  dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose. Užsiėmimų kaip visada netrūko – vaikai susipažino su Lietuvos kulinariniu paveldu, kepė duoną, meduolius, žaidė senovinius lietuvių liaudies žaidimus, gamino muzikos instrumentus, po to muzikavo. Buvos surengtas puikus koncertas :)

Stovyklautojai susipažino su mūsų krašto istorija. Lankėsi slaptojoje mokykloje kuri veikė Lietuvoje nuo 1864 metų. Senovėje šioje mokykloje vaikuočiai uždraudus Lietuvoje lietuvišką spaudą bei raštą buvo mokomi skaityti ir rašyti lietuviškai. Svečiavosi pas Ireną Špakauskienę kuri papasakojo kokia buvo lietuvių ištremtų prie Laptevų jūros dalia. Kartu su Jonu Aliuliu mokėsi gaminti papuošalus iš žalvario ir gintaro. Viena diena buvo skirta komandiškumo jausmą ugdantiems žaidimams. Daug emocijų sulaukė ir petankės varžybos, bei jau tradicija tapę „Lobio ieškojimas“ ir „Talentų šou“.

Dalyvaudami edukacijoje „DIRBU TELEVIZIJOJE”  kartu su Dangiu Cholinu mokėsi laidų ir filmų kūrimo meno. Šis užsiėmimas parodė kokie mūsų vaikai yra kūrybingi.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas sportui. Kas rytą visus žadindavo muzika ir kineziterapeutės Gretos Baronaitės vedama mankšta. Vaikai ne tik atlikdavo rodomus pratimus, bet ir turėdavo sugalvoti savų. Taip mankšta tapdavo linksmesne ir originalesne. Labiausiai iš miegų pažadindavo Gretos pasiūlyti aktyvūs žaidimai.

Labai džiugu, kad svečiai iš užsienio greitai susidraugavo su mūsų vaikais. Išvykdami jie dėkojo už galimybę paviešėti Lietuvoje, pabūti unikalioje aplinkoje vykstančioje stovykloje.

Bene svarbiausias stovyklos tikslas – išmokyti hemofilija sergančius vaikus leistis vaistus. Visų mylima sesutė Anička  ir šiemet padėjo išmokti leistis krešėjimo faktorių.

Labai norėčiau padėkoti už pagalbą vadovams sesutei Anai Urbanovičienei, Ramūnui Tiškevičiui, Gretai Baronaitei, Vytautui Grigučiui bei Tomui Sivickiui. Ačiū visiems, padėjusiems suorganizuoti dar vieną „Barsuko“ stovyklą. Įdėto darbo rezultatas – vaikų šypsenos, įspūdžiai, savarankiškumas ir noras vėl atvykti. Tai suteikia gerų emocijų visiems kartu praleidusiems aktyvią savaitę su kūrybingais „Barsuko“ stovyklautojais.

Rėmėjas: Bayer

 
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.