Barsukas 2017

Jau aštuntą kartą  šių metų liepos pradžioje  Rumšiškių liaudies buities muziejuje susirinko mūsų asociacijos vaikai. LŽSHA organizavo jau tradicija tapusią stovyklą „Barsukas“ hemofilija bei Von Willebrand sergantiems vaikams, pacientų  šeimų nariams.

Šiais metais stovyklautojų  buvo, kaip niekada daug. Susirinko didelis būrys mūsų vaikučių, taip pat sulaukėme svečių iš užsienio: trijų hemofilja sergančių berniukų iš Gruzijos bei dviejų iš Ukrainos.

Tik prasidėjus  stovyklai muziejaus namelis ir kiemas prisipildė vaikiško šurmulio. Vaikai  moka džiaugtis net ir turėdami sveikatos problemų. Šiemet jie buvo ypatingai aktyvūs,  dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose, žaidimuose, sporto rungtyse. Užsiėmimų kaip visada netrūko – vaikai susipažino su Lietuvos kulinariniu paveldu, patys kepė ir ragavo dzūkiškas bandas, žaidė senovinius lietuvių liaudies žaidimus. Stovyklautojai mokėsi pažinti gamtą ir sužinojo ką būtų galima valgyti pasiklydus miške, kaip surasti geriamo vandens bei pasistatyti būstą, kuris apsaugotų nuo lietaus ir šalčio. Vaikus aplankė ir prancūzų kareiviai – Napoleono laikų rekonstruktoriai iš karo istorijos klubo „Fuzilierius“. Viena diena buvo skirta komandiškumo jausmą ugdantiems žaidimams. Daug emocijų sulaukė ir petankės varžybos, bei jau tradicija tapę „Lobio ieškojimas“ ir „Talentų šou“.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas sportui. Kas rytą visus žadindavo muzika ir kineziterapeutės Gretos Baronaitės vedama mankšta. Vaikai ne tik atlikdavo rodomus pratimus, bet ir turėdavo sugalvoti savų. Taip mankšta tapdavo linksmesne ir originalesne. Labiausiai iš miegų pažadindavo Gretos pasiūlyti aktyvūs žaidimai. Šiais metai stovykloje vyko sporto varžybos, kuriose vaikai labai noriai dalyvavo išbandydami savo jėgas estafetėse.

Labai džiugu, kad svečiai iš Gruzijos ir Ukrainos greitai susidraugavo su mūsų vaikais. Išvykdami jie dėkojo už galimybę paviešėti Lietuvoje, pabūti unikalioje aplinkoje vykstančioje stovykloje.

Bene svarbiausias stovyklos tikslas – išmokyti hemofilija sergančius vaikus leistis vaistus. Visų mylima sesutė Anička  ir šiemet padėjo išmokti leistis krešėjimo faktorių.

Labai norėčiau padėkoti už pagalbą vadovams Ramūnui Tiškevičiui, Gretai Baronaitei, Eglei Kordiukovaitei ir sesutei Anai Urbanovičienei. Ačiū visiems, padėjusiems suorganizuoti dar vieną „Barsuko“ stovyklą. Įdėto darbo rezultatas – vaikų šypsenos, įspūdžiai, savarankiškumas ir noras vėl atvykti. Tai suteikia gerų emocijų visiems kartu praleidusiems aktyvią savaitę su kūrybingais „Barsuko“ stovyklautojais.

Ačiū rėmėjams: Bayer ir www.octapharma.com

 
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.