Barsukas 2015
Š.m. liepos 7-12 dienomis LŽSHA suorganizavo šeštąją vasarą iš eilės vaikų vasaros stovyklą „Barsukas“. Stovykloje dalyvavo hemofilija sergantys berniukai bei pacientų, sergančių šia liga, vaikai. Ši stovykla jau tradiciškai tapo lietuviškumą, senųjų tradicijų puoselėjimą, draugiškumą ir savarankiškumą ugdančia savaite.
Stovykloje vaikai mokėsi būti savarankiški, patys tvarkėsi kambarius, klojosi lovas, kaip kai kurie prasitarė namuose jie šiuos darbus daro nedažnai.  Susipažino su liaudiškais muzikos instrumentais, sužinojo kaip jie gaminami, patys bandė juos pasigaminti, groti.  Šiais metai stovyklautojai, bei stovyklos vadovai gavo galimybę patys pasigaminti senovinius žaislus iš medžio, taip pat pabandyti išspręsti senovinius galvosūkius. Lietingomis dienomis stovyklautojai kepė meduolius, tradicines dzūkiškas bandas ant kopūstlapio, žaidė senovinius lietuvių liaudies žaidimus bei mokėsi senovinio būdo, kai naudojant įvairius augalus išmarginti drobę ir vėliau iš šitaip išmargintos medžiagos siuvo maišelius vaistažolėms. Vaikai nekantriai laukė tradicija tapusios lobių paieškos, kurioje dalyvavo visi ir niekas neliko be prizų. Buvo nepamirštas ir sportas – vaikai kiekvieną rytą sportuodavo, patys sugalvodavo įvairių judrių žaidimų: žaisdavo futbolą, kvadratą.  Stovyklos vadovai labai džiaugiasi, kad stovyklautojai patys buvo aktyvūs ir suorganizavo talentų šou pasirodymus. Norime pasidžiaugti, kad mūsų jaunimas tikrai talentingas.
Na ir kaip kasmet stovykloje didžiausią džiaugsmą kėlė gera nuotaika, vaikų juokas, atrastos draugystės, pagalba mažesniam ir vieningumas.
Taip pat labai džiugina, kad stovykla kasmet sulaukia vis naujų dalyvių, jų skaičius nemažėja, o tik didėja ir tai ženklas, kad ši stovykla tikrai atneša daug naudos ir visiems jos dalyviams ji patinka.
O labiausiai džiugina geri stovyklautojų tėvelių atsiliepimai, tai ženklas, kad iš tiesų darome gerą – visiems naudingą darbą.
Didelis ačiū stovykloje savo atostogas praleidusiems ir su vaikais dirbusiems vadovams: Anai, Viktorijai, Ramūnui, Dangiui ir Redai.
Už stovyklos „Barsukas“ rėmimą dėkojame kompanijaiSusiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.