„Gyvenimas be kraujavimų” – seminarų ciklas pacientams ir jų šeimos gydytojams

Praeitą savaitgalį Birštone baigėsi trijų seminarų ciklas „Gyvenimas be kraujavimų“, kurį organizavo Lietuvos žmonių, sergančių hemofilija, asociacija. Renginių tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp hemofilija sergančių pacientų, šeimos gydytojų ir hematologų.

Svarbiausias tinkamo gydymosi visą gyvenimą veiksnys yra sąmoningas pacientas ir pasirengusi jam padėti aplinka. Hematologai, šeimos gydytojai ir pacientai turi pažinti, suprasti vienas kitą ir bendrauti kaip vieninga komanda. Tik tokioje komandoje bus užtikrintas optimalus gydymas, kurio metu pacientas galės pasiekti rezultatą – nulis kraujavimų per metus.

Seminarų metu hemofilija sergantys pacientai bei jų šeimos gydytojai klausėsi hematologų – dr. Sonatos Šaulytės – Trakymienės, dr. Ligitos Malciūtės, gyd. Linos Neverbickienės, gyd. Rolandos Nemanienės – paskaitų apie hemofilijos gydymo naujoves.

Neatsitiktinai renginių ciklo vieta buvo pasirinktas hemofilija sergančių žmonių reabilitacijos centras “Tulpės” sanatorijoje. Galime didžiuotis, kad, glaudaus pacientų organizacijos bendradarbiavimo su šio unikalaus centro vadove gyd. Liucija Patinskiene bei specialistais dėka, yra parengta ideali bazė, pritaikyta sergančiųjų hemofilija reabilitacijai, tad renginių metu buvo galima skirti laiko ne tik paskaitoms, bet ir praktiniams kineziterapijos mokymams ir užsiėmimams su šiame centre dirbančiais specialistais.

Buvo akcentuota reabilitacijos svarba ir galimybės hemofilija sergantiems pacientams, pristatytas hemofilijos reabilitacijos centras „Tulpės“ sanatorijoje. Ir pacientai, ir šeimos gydytojai susipažino su šio centro paslaugomis, skirtomis hemofilija sergančių pacientų gydymui. Apie reabilitacijos naudą plačiai kalbėjo reabilitologė gyd. Aušra Mituzaitė, kineziterapeutės Viktorija Jušinskaitė ir Greta Baronaitė. Asmenine patirtimi dalijosi pacientai Eugenijus Mačerauskas ir Ramūnas Tiškevičius.

Paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu dominavo bendravimo tarp gydytojo ir paciento tema, šio bendravimo subtilybės ir dažniausiai pasitaikančios problemos. Pacientas turi suvokti, kad teisingas gydymas gali žymiai pagerinti jo gyvenimo kokybę, padėti išvengti daugelį su hemofilija susijusių problemų. Šiuo aspektu buvo labai naudinga psichologės Brigitos Gelumbauskienės paskaitos ir praktiniai užsiėmimai. Daugelis mūsų pacientų yra pasirinkę profilaktinį gydymą, kai kurie iš jų sportuoja, taip išvengdami anksčiau su hemofilija susijusių problemų. Šie pavyzdžiai paskatina ir kitus pacientus pasirinkti teisingą gydymosi būdą, kad išvengtų kraujavimų, kad galėtų sveikai gyventi, nevaržomai judėti, užsiimti norima sporto šaka. Paskaitas, kaip teisingai sportuoti, skaitė gyd. ortopedė Indrė Keršulytė.

Seminarų cikle dalyvavo 79 pacientai, 29 jų šeimos nariai ir 19 šeimos gydytojų. Manome, kad tai buvo naudinga ir pacientams, besirenkantiems tinkamą gydymosi būdą, ir šeimos gydytojams, gilinantiems žinias apie savo pacientus. Dėkojame visiems dalyviams.

Už rėmimą dėkojame – kompanijai 
Susiję straipsniai
LŽSH asociacija
info@hemofilija.lt
http://www.hemofilija.lt/

© 2010 LIETUVOS ŽMONIŲ SERGANČIŲ HEMOFILIJA ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos.